Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség kiadás költség...

Mi a különbség kiadás költség és ráfordítás között?

Figyelt kérdés
a kiadás nagyjából az alapanyagbeszerzést jelenti a költség a gyártási folyamat során keletkezik a ráfordítást viszont abszolút nem értem. Pl van anyagköltség ami jelentheti a termék előállításához felhasznált nyersanyagot, de ez nem kiadásnak minősül??? tehát az a bajom hogy nem érzem a fogalmak (azok definíciói) közti pontos különbséget
2011. márc. 20. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvashatsz egy csomó definíciót ;)

2011. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz de ezzel semmivel nem jutottam előrrébb, pont a definíciók közti különbséget nem vágom, erre beteszel definíciókat
2011. márc. 22. 09:19
 3/5 Strigi ***** válasza:
100%

A kiadás a termék előállítása során felhasznált erőforrások, pénzügyi szempontból. Például:

Kiadások: 500 E Ft értékű vas, 34 E Ft értékű elektromosság, 60 E Ft értékű gépkezelői munka, 5 E Ft amortizáció az esztergagépre.


A ráfordítás a kiadások természetbeni megfelelője. Például: 34 mázsa vas, 230 kWh elektromosság, 67 munkaóra.


Remélem segítettem!

2011. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kedves utolsó, nekem segítettél, köszi! :-)
2011. dec. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A ráfordítás és költség közt nem az a különbség, hogy a költség pénzben, a ráfordítás pedig naturáliákban van meghatározva.

Mindkettő az eredmény terhére elszámolt, pénzben kifejezett érték.

Alapvetően, a költség a termék előállításhoz, szolgáltatásnyújtáshoz kapcsolódik, a ráfordítás pedig a kibocsátáshoz, az eredményképződéshez.

Ráfordítás tágab fogalom. Minden költség ráfordítás, de nem minden ráfordítás költség. Értékesítéssel a költség ráfordítássá válik.

Vannak olyan ráfordítások amik soha nem vállnak költséggé, mivel nem kapcsolódnak az értékesítéshez. Pl.: Adók, illetékek, céltartalék, büntetések, bírságok, adott támogatás, behajthatatlan követelés leírt értéke, selejtezés, értékvesztés, stb...

2016. máj. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!