Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyit érhet egy Jókai Mór...

Mennyit érhet egy Jókai Mór összes művei: A kis királyok 1. nemzeti kiadású 1909-es dombornyomatos könyv?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak az I.kötete van meg,akkor semmit. Antikváriumokban próbáld megkérdezni.
2011. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt nem hiszem hogy semmit nem érne mivel több mint 100éves a könyv és jó állapotban van!
2011. ápr. 18. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Mitől függ hogy mennyit ér?

- Ha a könyv több kötetes akkor többet ér..Hacsak egyik része van meg már rontja az értékét.

- számít,hogy a könyv milyen állapotban van.Ha még mindig az eredeti burkolatban van,és nem volt javítva akkor emeli az értékét..De ha már többször javított,és új borított kapott vagyis nem az eredeti kiadásban látható akkor csökkent az értéke.

- számít,hogy mikor adták ki..De ha abban az évben több példányszámban került ki a piacra akkor kevesebbet ér az ára is.Minél több van belőle annál olcsóbb..

-Ha a példányszám pár darabos,és ezek sincsenek meg akkor tényleg szép árat kaphatsz érte.

Én azt tanácsolom,hogy néz körbe milyen árban lehet,és nézd meg a könyv belsejében hogy az adott évben mennyi volt a példányszám..

De amint látom elég sok évben kiadták..és az újabb kiadások(mindkét kötet) 500 forinttól mennek

2011. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5e Ft-nál többre semmiképpen ne számíts, de szerintem még ezzel is túloztam bőven...Most erre is azt fogod írni, hogy jaj, te buta vagy, ez egy 100 éves könyv! De majd írd meg azért, hogy mennyiért ment el!
2011. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bemegyünk barátnőmmel megkérdezni mennyit adnak érte:) azért köszönöjük a válaszokat:)
2011. ápr. 18. 22:13
 6/9 anonim válasza:

Engem is kíváncsivá tettél, nálunk is vannak itthon 100+ éves könyvek...kb 2hete találtuk a műhelypadláson egy ládában becsomagolva, leterítve miegymás :D


Hátha lesz belőle egy kis pénzünk.


Írd meg mindenféleképpen, hogy mennyiért sikerült eladnotok.

2011. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én könyvtári kiárusításon, 100 (azaz száz) forintért vettem meg egy 1895-ös kiadású Jókait. (1914-ben halt meg, tehát életében jelent meg.) Nem lenne szívem eladni.
2011. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ez is eredeti díszkötésű...
2011. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és 1904-ben halt meg, bocsánat. :)
2011. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!