Mit gondoltok Sebestyén Balázs - Szigorúan bizalmas c. könyvéről?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, érdekel ilyen téren az ezoterika, a tudatos gondolkodás, a meditáció, a TAO, a homeopátia és egyéb ilyen "elmélyült" dolgok. Ez esetben javasolt nekem ez a köny?


(Amúgy gáz, hogy ilyen dolgok érdekelnek ?:D)


2011. ápr. 23. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Nem tudom, mi vihet rá egy embert, hogy megvegyen egy ilyen könyvet...


"érdekel ilyen téren az ezoterika, a tudatos gondolkodás, a meditáció, a TAO, a homeopátia és egyéb ilyen "elmélyült" dolgok."


Ezek nem elmélyült, hanem elég felületes dolgok.


Bonyolult mondjuk a matematika, vagy a fizika, vagy egyáltalán, bármelyik tudomány. A tudományhoz elmélyülten kell gondolkodni, mert a tudományok összetettek. Az ezotéria egyszerű, homályos, illogikus, lehet róla jókat trécselni a fodrásznál, de elmélyülten nem lehet vele foglalkozni, nem is arra való.


"Amúgy gáz, hogy ilyen dolgok érdekelnek ?"


Egyáltalán nem gáz, különösen, ha ki is növöd egyszer.

2011. ápr. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek nem elmélyült, hanem elég felületes dolgok.


Bonyolult mondjuk a matematika, vagy a fizika, vagy egyáltalán, bármelyik tudomány. A tudományhoz elmélyülten kell gondolkodni, mert a tudományok összetettek. Az ezotéria egyszerű, homályos, illogikus, lehet róla jókat trécselni a fodrásznál, de elmélyülten nem lehet vele foglalkozni, nem is arra való."


Szóval öreg a pökhendi tudatlanság se nagyon bonyolult, hanem ilyen, mint jómagad, tényleg, már szinte földművesen eccerű...

1. A matematika hihetetlenül egyszerű, ha volna róla halványlila fingod, (bocs) hogy mi az, akkor tudnád...

2. A tudományok, nem összetettek, hanem igencsak specializálódtak, ha volna róla halványlila fingod (bocs)

hogy azok micsodák, akkor tudnád...

3. Az ezotéria, mivel gyűjtőszó, és hihetetlenül sokfélét takar, az álokoskodástól és hókuszpókusztól egészen a valóság leképzéséig terjed, rendkívül összetett, ha volna róla halványlila fingod (bocs)hogy az micsoda, akkor tudnád...

4. Sztem semmiféle ismereted sincs ezekben a témákban, én már kb. 30 éve ilyesmikkel foglalkozom, de nem mernék így nyilatkozni, ehhez a tudatlanok bátorsága kell, tehát ne mondd, hogy csak negatív vagyok veled, lehet hogy csak bátor vagy öreg...

5. A topikosnak: ha elolvasol egy könyvet, az sose baj, ha kérdezel, az sose baj, ezek közlemények, hitelességüket tekintélyekkel próbálják alátámasztani, ezt nem szabad elfogadni, egy kérdést mindig több oldalról kell megvizsgálni, és (lelki) ismereted alapján dönteni.

Örvendetes, hogy megkérdeztél valamit, amit nem akarsz csak úgy elfogadni...

Ha érdekel valami, foglalkozz vele, míg érdekel, mi baj lehet abból? ("ha fáradt vagy ülj le, ha éhes vagy egyél...")

Sok szerencsét kívánok ehhez a kalandhoz!

2011. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. A második kommentelő véleménye megnyugtató, igenis foglalkozni fogok ezzel a témával, ha érdekel. Sőt bármelyik másikkal is. Balázst mint embert tisztelem, és kiváncsisággal tölt el, hogy egy harmincas éveiben járó fiatal ember miként vélekedhet a világról.
2011. ápr. 27. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyes.
2011. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha e téma iránt érdeklődsz akkor azt javaslom hogy egy nála a témában sokkal kompetensebb és hitelesebb szerző könyvét olvasd (pl. Müller Péter, Laár András)
2012. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!