Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A letészem a lantot c. vers...

A letészem a lantot c. vers alapján tudom bizonyítani, hogy Arany János az egyéni és a nemzetet ért tragédiák hatására vált lírikus költővé?

Figyelt kérdés
Ez lenne a feladat és keresem a megfelelő verset, ami alapján alá tudnám támasztani a fent leírtakat.
2011. máj. 26. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt a vers:

[link]


Nem más verset kell keresni, hanem ebből kell kikeresni az utalásokat. Ezt jelent az, hogy a "Letészem a lantot alapján támaszd alá".


Vagyis figyelmesen elolvasod a verset, és kikeresed azokat az utalásokat, amik egyéni és nemzeti sorstragédiákra utalnak.

2011. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem az volt a feladat, hogy ez alapján a vers alapján támasszam alá, hanem, hogy támasszam alá. Azért kérdeztem, hogy jó verset választottam-e.

Azért kösz.

2011. máj. 28. 09:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Oké, én értettelek félre. Jó vers.
2011. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!