Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kik foglalkoznak indiánokkal...

Kik foglalkoznak indiánokkal (szaknéven)? Magyarországban, hol lehetséges ilyen tanfolyamok után nézni?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan, hogy csak az antropológiáról vagy a bölcsészettudományról lehet erre szakosodni, vagy pedig van külön szakma is erre?
2011. jún. 4. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem alapszakon tuti nem találsz ilyet, valami kiinduló szak kellene (a bölcsészettudomány nem egy szak), és aztán mester- esetleg PhD-képzéssel elérni a célt.


A néprajz szak is jó lehet, de nem tartom hülyeségnek az anglisztika szakot, amerikanisztikára szakosodva. Azzal nagy esélyed lenne (persze ha kiemelkedően tanulsz) Amerikába utazni ösztöndíjjal, választhatnád szakdoga témának, kutatáshoz stb.


Az anglisztika legalább önmagában is ér valamit. Érdemes talán megfontolni az anglisztika szakot néprajz minorral.


Érdekes kérdés, agyalok rajta.

2011. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, ha biztos vagy benne, hogy ezzel akarsz foglalkozni (dacára annak, hogy nem egy hiányszakma :)), akkor a néprajz szak elvégzése visz legközelebb a célhoz.


El tudom képzelni, hogy bejön a dolog, ha kiemelkedőek az eredményeid, részt veszel kutatásokban, pályázatokban, akkor könnyen az USA-ban találhatod magad. :)


Hajrá!

2011. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kulturális antropológia szak
2011. jún. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!