Milyen elven/módon lehet megoldani ezeket a logikai feladatokat?

Figyelt kérdés

Találtam a neten pár logikai feladatot de sehogy nem tudok rájönni hogy hogyan kell megoldani.Segítségeteket kérem.

Itt van a feladvány:Egy vonaton Smith, Robinson és Jones a fűtő, a fékező és a mozdonyvezető, de nem biztos, hogy ebben a sorrendben. A vonaton utazik továbbá három üzletember, akiket ugyanígy hívnak: Mr. Smith, Mr. Robinson és Mr. Jones.

1. Mr. Robinson Detroitban lakik.

2. A fékező pontosan félúton lakik Chicago és Detroit között.

3. Mr. Jones pontosan 20 ezer dollárt keres évente.

4. A fékező közvetlen szomszédja, az egyik utas, pontosan háromszor annyit keres, mint a fékező.

5. Smith billiárdban meg szokta verni a fűtőt.

6. A fékezővel azonos nevű utas Chicagóban lakik.


Hogy hívják a mozdonyvezetőt?


2011. jún. 4. 22:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Megoldás: Smith a mozdonyvezető neve.

De a kérdésem hogy miért?

2011. jún. 4. 22:41
 2/13 anonim ***** válasza:

EZ nekem sem jön ki sehogy.


Ha valaki megoldja írja meg, kíváncsi vagyok. De szerintem ez hiányos.

2011. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

tetszik.


Mr. Jones nem a fékező szomszédja, mert 20e nem osztható hárommal (3,4), azaz a fékező szomszédja Mr. Robinson vagy Mr. Smith. Mr. Robinson nem lehet, mert ő Detroit (1), a fékező meg nem (2), azaz a fékező szomszédja Mr. Smith. Ebből következően a fékező Jones, mert csak Mr. Jones lakhat Chicagoban (6).

A fűtő nem Smith (5), azaz csak Robinson lehet, azaz a mozdonyvezető Smith

2011. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ajj, megelőztek, de ez a kérdés sztem nem a társadalomtudományok közé tartozik, az biztos. :)


Először azt hittem, hogy bonyolultabb a feladvány, mert arra gondoltam, hogy pl. az első mondatban szereplő Mr. Robinson, aki Detroitban lakik, az lehet az utas is, meg az egyik munkás is a vonaton. De kiderült, hogy a Mr. előtagot csak az utasok kapták. :) Így már kijön a megoldás, amit az előttem levő nagyszerűen leírt.

2011. jún. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

23:12


Igen, erre gondoltam én is, viszont ez a levezetés, és ezáltal a feladat is logikailag hibás.


Ugyanis az a tény, hogy egyedül Mr. Jones-nak van megadva a fizetése 20K $-ban és az nem osztható 3-al nem jelenti semmit. 12-vel sem osztható, akkor a havi fizetését sem tudja megkapni? Meg amúgy is, tört $-t is ki lehet fizetni átutalással.

Innentől kezdve viszont nem lehet egy kitételt teljesíteni, így a végeredmény sem pontos.


Simán pontatlan a feladat és nem logikai szabályszerűségekre, hanem következtetésekre alapul.

2011. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem gondoltál te semmite. ha gondoltál volna, akkor leírod. nem tetted.

most rájöttél, hogy milyen egyszerű és megpróbálod megmagyarázni a bizonyítványod...


de adok neked egy esélyt :)


Béla szerelmes Annába, Anna szerelmes Péterbe.

Béla házas, Péter nem házas.


Állítás: Házas ember szerelmes nem házasba.

a. igaz

b. nem igaz

c. nem lehet eldönteni


nos?

2011. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet eldönteni.


Béla házas és szerelmes Annába, tehát a Konklúzió első fele teljesül, a második fele ismeretlen.

Anna szerelmes Péterbe, tehát a K első eleme ismeretlen, a második teljesül, mivel Péter házas.

2011. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
* mivel Péter NEM házas
2011. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a jó válasz az a

na, miért?

2011. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom miért...
2011. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!