Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy tudnám jobban megérteni...

Hogy tudnám jobban megérteni a szépirodalmi műveket olvasás közben? Hogy kell őket olvani?

Figyelt kérdés
Sokszor elolvasok egy könyvet, és nem látok mögé.
2011. jún. 21. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez egyszerű a recept. Sokat kell olvasni. Egyre rutinosabb leszel, feltünnek különbségek, stílusok, hangsúlyok, a kimondott, leírt dolgok mellett fontossá válnak a ki nem mondott részek.


De az is jó módszer (főleg az elején), hogy miután elolvastál egy könyvet, az interneten keresel róla kritikákat, összefoglalókat, ismertetőket, fórumokat. Gyorsítja a beletanulást.

2011. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Ha bármilyen könyvet olvasol,akkor gondolkodj el a mondanivalóján. Milyenek a szereplők, a környezet,ahol játszódik,mennyivel más,mint napjainkban stb.
2011. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megfogadom!
2011. jún. 21. 18:57
 4/6 anonim válasza:
100%
Tinikoromban nekem is nezhezen ment a komolyabb könyvek mögé látni. A Matúra - Klasszikusok sorozatban találsz olyan kidolgozott regényeket, amik teljesen körbejárják a témát. Kérdésekkel segít, hogy értelmezd az olvasottakat, van összefoglalás és elemzés a végén, korleírás, és magáról az íróról is. Én nagyon hasznosnak találtam. Pár ilyen könyv és teljesen máshogy nézel egy törénetre miközben olvasod.
2011. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szegedi magyar szakos hallgató vagyok, és azt ajánlom, amit az előttem szólók is mondtak: olvass sokat, és ne törődj vele, hogy az elején nem tudsz végigmenni egy Dosztojevszkij regényen, és ne is ezekkel kezdd. Ajánlom a könnyen értelmezhető szövegeket, amelyek valójában több szinten működnek, és komoly üzenettel bírnak. Pl.: Ottlik Géza - Iskola a határon; Defoe: Robinson Crusoe; Minden Móricz Zsigmond regény (kivéve a Rokonok, mert az szerintem nem a legszínvonalasabb). Ahogy haladsz az olvasásban, a bonyolultabb művek megértése is könnyűvé válik. Ilyenkor érdemes újra elolvasni a fent említett szövegeket, és akkor össze tudod hasonlítani, mit látsz másképp az üzenetükkel kapcsolatban. Ja, és ne hallgass a tanárodra, ha azt mondja, "félreérted a szöveget", mert olyan nincs. :)
2011. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia !! Nem olvastam el az előző válaszokat, szval lehet h ezt már írták. Nagyon fontos hogy ha egy könyvet, vagy egy verset olvasol előbb olvasd el a költő,író életrajzát! Ez nagyon fontos, mert sok műben a költő vagy író azonosítja magát az egyik szereplővel. Vagy esetleg párhuzamot von az élete és a mű cselekménye között!! :) Olvass sokat és belejössz ;D
2011. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!