Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lenne ha a gravitáció...

Mi lenne ha a gravitáció változna?

Figyelt kérdés

Mi lenne, ha hirtelen megszűnne a gravitáció a Földön? A tárgyak amik az asztalon vannak, nem mozdulnának, ha nem löknél meg őket?

És ha "megfordulna" a gravitáció. Tehát az ég felé vonzaná a dolgokat, akkor mi lenne? A szobába lévő dolgok hirtelen "felzuhannának" a plafonra? Beleértve engem is?


És a madarak, halak, repülők is elkezdenének emelkedni felfele?


A tavak, folyók, óceánok hirtelen elkezdenének felfele folyni?


2011. aug. 3. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
de jó, hogy csak ennyi problémád van... De jó kedvem van és válaszolok. A gravitáció nem "fordulhat meg".
2011. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Ha megszűnne a gravitáció, akkor minden és mindenki, ami és aki a Földön van, elszállna a semmibe. Asztalon a tárgyak... jó vicc! Szerinted az asztal gravitációja tartja ott a tárgyakat? Nem. A Föld gravija tartja az asztalt is, a tárgyakat is, meg téged is.
2011. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, és ha köüzel jönne egy óriási bolygó a Földhöz, ami sokkal nagyobb, és erősebb a gravitációs ereje, akkor az hatna jobban ránk, és oda húzna nem?
2011. aug. 3. 14:18
 4/17 A kérdező kommentje:

"Asztalon a tárgyak... jó vicc!"


Onann gondoltam, hogy az űrbe az űrhajósok is tundka egyhelbyen lebegni, ha nem, lökik meg magukat, vagy egymást.

Szóval az asztalon nyugalmi állapotban lennének a dolgok, semmi nem mozdítaná meg őket, így nem indulnának el valamelyik irányba.

Vagy rosszul gondolom?

2011. aug. 3. 14:23
 5/17 anonim ***** válasza:

"ha köüzel jönne egy óriási bolygó a Földhöz, ami sokkal nagyobb, és erősebb a gravitációs ereje, akkor az hatna jobban ránk, és oda húzna nem?"


Először a könnyebb dolgokat "szívná el", mint például a légkört...Vagyis mire téged is kiszippantana a világűrbe a gravitációs ereje, addigra már valszeg nem élnél.

2011. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Először a könnyebb dolgokat "szívná el", mint például a légkört..."


Ezt nem teljesen értem. A gravitációs erő a tömeggel egyenesen arányos... a tárgyak mozgatásához szükséges erő szintén a tömeggel egyenesen arányos, tehát pont ugyanannyira "szívná el" a légkört mint, téged, engem, az asztalt és magát a Földet... (A távolságokkal nem számolva persze.)


"Szóval az asztalon nyugalmi állapotban lennének a dolgok, semmi nem mozdítaná meg őket, így nem indulnának el valamelyik irányba. "


Jól gondolod (ha a centrifugális erő IS és a gravitáció is megszűnne, így lenne. A válaszoló nem erre utalt, hanem arra, hogy ha megfordulna a gravitáció, akkor nem az asztalon lévő tárgyak esnének felfele, hanem az asztal is... és persze minden más is. A házatokat sem hiszem, hogy úgy alapozták le, hogy kibírja a saját maga súlyát "fölfelé"

És a folyók sem felfele folynának, hanem "kiesnének" a medrükből, felfele és elhagynák a bolygót...


De mindez persze lehetetlen.


"Igen, és ha köüzel jönne egy óriási bolygó a Földhöz, ami sokkal nagyobb, és erősebb a gravitációs ereje, akkor az hatna jobban ránk, és oda húzna nem?"


Igen, de nem csak minket, hanem az egész Földet is, hisz arra is hat a gravitáció, nem? Ezért keringünk a Nap körül...

2011. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valaki próbált már ilyet lefilmezni

Arra gondolok, hogy milyen látvány lehet, hogy a szobába egyszerre minden megindul felfele esni.

Vagy ezt nem lehet megcsinálni, lefilmezni?

2011. aug. 3. 15:03
 8/17 A kérdező kommentje:

Ja inge, és arra gondoltam, hogy mikor megszűnne a gravitáció a nem mozgó dolgok nem repülnének el se mmerre.

Szóval megszűnik a gravitáció ami az asztalon lévő dolgokat lehúzza az asztalra, de ha hozzájuk se érek, rájuk se fújnék, ott maradnának nem?


Bocs, ezt nem tudtam kivenni a válaszból. :)

2011. aug. 3. 15:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza. Grav. erő: Fg= Gx m1xm2/d2

Vagyis nem a Földön lévő dolgokat, embereket vonzaná magához a nagyobb égitest, hanem a Földet az egész bioszférájával együtt.

2011. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 dellfil ***** válasza:

Na, nézzük csak: "Mi lenne, ha a gravitáció megszűnne a Földön?

Nos, nemes egyszerűséggel egy elég gyorsan táguló törmelék koronggá válna a Föld. Természetesen igen gyorsan (most ne vitatkozzunk már, hogy mindez mennyi idő alatt menne végbe!) vége volna az olyan dolgoknak, amit földi életnek nevezünk. Gondolj bele a Föld forog!

Ha a Nap gravitációját megtartottad - a "gondolat" kísérleteben - ez a törmelék korong idővel egy a Nap körül keringő aszteroida övezetté válna. Hehe.

A második variációd, azaz a vonzás taszítássá válása, még drasztikusabb "eredményt" hozhatna. Nem tudom, hogy csak a fent említettek "gyorsított" változata játszódna-e le, vagy más is. Ha vannak itt fizikusok, megmondhatják... hehe.

Tán olvastad Kurt Vonnegut Börleszk című regényét? hehe.


dellfil

2011. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!