Ez az idézet mit jelent?

Figyelt kérdés

"A dogmatikus teológia szelleme mindent megfertőz, amit megérint."


Miért ilyen furcsa ez az idézet?

Állítólag az de nem tudom miért...


2011. aug. 8. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nem szabadelvű, azért.
2011. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát jó kössz... :S
2011. aug. 8. 12:59
 3/8 Smartguy86 ***** válasza:

Dogmatikus = mindenen keresztülverve ragaszkodik a hitelvekhez


Teológia = vallástudomány


Tehát a lényege nekem az lenne: a régimódi hitelvek alapján történő teológiai gyakorlat nem vezet sehova, mert a tanokat nem képes új szemszögből látni, csak a régi csőlátás érvényesül. Amit mondjuk megértek, mert maga a vallás is egy mérhetetlen csőlátás csupán...

2011. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez ateista... ???
2011. aug. 8. 13:01
 5/8 A kérdező kommentje:
van köze az ateizmushoz?
2011. aug. 8. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is tisztán ateista, de egy felvilágosodott gondolat. Nekem azt jelenti, hogy szép és jó a hit, de attól még nem kellene elfelejteni gondolkodni, a vakbuzgó hit a gondolkodás szabadságától foszt meg.
2011. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Smartguy86 ***** válasza:

Szerintem ezt így nehéz megmondani a szövegkörnyezetből kiragadva. A teológia szempontjából csak annyit jelent ez a sor, hogy aki nem akar akadályokba ütközni a teológiai elméletek alkotása és megismerése közben, az legyen nyitottabb és ne csak a dogmatikus, előre meghatározott hitelvek alapján induljon neki...


Az ateizmus sokszor a hit valós ismerete nélküli elítélést jelent. Amennyiben az illető ismeri a hittant és emellett tagad, vagy bizonytalan, akkor inkább agnosztikusnak kell nevezni...

2011. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
45%
azért vannak itt 50+-os iq-val rendelkező egyének :)
2011. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!