Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történelem iránt érdeklődők:...

Történelem iránt érdeklődők: mit ajánlotok, melyik oldalakra látogasson el egy e téren analfabéta egyén?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá büszke, de olyannyira nem érdekelt általános és középiskolában a történelem, hogy csak azon igyekeztem, hogy ne buktassanak meg. Most pedig már bánom, mert teljesen sík vagyok a témában.


Mit tanácsoltok, hol kezdjem? Most leginkább netes oldalak érdekelnének, ahol olvashatnék.


És mi az a pár kiemelt téma,amiről mindenképp legalább valamilyen szinten képbe kell lennem?


2011. aug. 11. 09:31
 1/5 A kérdező kommentje:
pl. online találok tankönyveket?
2011. aug. 11. 09:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Középiskolai könyvet szerezz, azok nagyon jók, vagy Rubovszki könyveit. Ezek történelemvázlatok, vékonyak de nagyon jók és a tényanyagra mennek. Amúgy itt is kérdezhetsz én most érettségiztem és imádom a törit
2011. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gondolom elölről kéne kezdenem az egészet kb. az ősembertől :), mert ha nem akkor egy mukkot nem fogok érteni, ha egyből mondjuk a világháborúval kezdem. Mit gondolsz?


Köszönöm az infot a könyvről.

2011. aug. 11. 09:45
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi volt a módszered, hogy szeretted meg a történelemtanulást?

Elolvastad és felmondtad a leckét, vagy hogy?


Én inkább reál beállítottságú vagyok. Egyáltalán nem okozott gondot, vagy fáradtságot, szerettem agyalni és megoldani egy-egy feladatot, de a törihez egészen másképp kell állni.

De az irodalmat is szerettem, el filózni egy-egy versen, novellán, stb. Valahogy a töri volt a mumus.

2011. aug. 11. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
nekem a töri olyan mint egy mese. Irodalommal már eléggé megszenvedtem, de a töri az más. Én csak olvasgattam, sosem tanultam a történelmet. A TV-ben a viasat historyt szoktam nézni, ott is rengeteg különlegesség és érdekesség van! amúgy nekem volt egy nagyon jó töritanárom és sok érdekességet is mondott,ráadásul én konyhanyelven tanultam. Nekem a második világháború nem úgy néz ki, hogy "Hitler 1939 szept 1-én kirobbantotta a második világháborút", hanem "Hitler bácsi 39ben megijedt hogy iskolába kell mennie és lerohanta a lengyeleket". Valami ilyesmi. Szvsz vicces és nagyon könnyen megjegyezhető
2011. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!