Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a világvezetőinek a gondola...

Mi a világvezetőinek a gondolata arról, hogy 2040re esélytelen lesz a világot élelmiszerrel, energiával, vízzel ellátni az akkora már 9 milliárdra nőt népességet?

Figyelt kérdés
Csak mert már most is lehetetlen rengeteg város megfelelően ellátni vízzel, és élelmiszerrel. Az afrikaiak is egyszer megunják, és elindulnak Európa felé, aminek beláthatatlan következményei lesznek. Azt sem tudom elképzelni, hogy mégis, hogy a francba fognak több tízmilliárd járművet átalakítani alternatív üzemanyagra, mert a benzin/dízel ekkora már megfizethetetlen lesz. Ami amellett, hogy ellehetetleníti rengeteg ország, és város ellátását, még pluszban a gazdasági világot is bedönti. Van valami terv? Vagy csak folytatják a szokásos foltozzuk a foltot taktikát amíg lehet?
2011. aug. 15. 15:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Most nem azért, de úgy hülyeség amit beszlélsz, ahogy van. Miért kéne átalakítani az autókat? Te gondolod, hogy van/lesz olyan energiaforrás, ami külön a közlekedést is elbírná? Már most is gond az energiaellátás, pedig autó még nincs is "rákötve". Az autó, akármennyire is hasznos, de luxus, főleg 9 milliárd embernek. És akkor azt is kalkuláld bele, hogy most nagyjából csak a fejlett világ autózik! Mi lesz az 1,3 mrd kínaival és az 1,2 mrd indiaival? Szerintem még a fúziós erőművek sem bírnának ennyi energiát előállítani.

Másrészt a népesség növekedése is gond, de mi a fejlett nyugat, nem mondhatjuk meg, hogy mennyire szaporodhatnak. Szerintem az egész rendszer úgy el van cseszve, mint ide taszár. Már az is gond, hogy a politika csak 4 éves ciklusokban gondolkozik. Nem csípem a diktatúrát, a kommunizmust sem, de Kínában azért hosszabb távon gondolkodnak. És akkor hol van még a több száz éves terraformálás ehhez képest? Most már - én legalábbis - úgy gondolom, hogy az emberiség sorsa, kultúráktól függetlenül - végérvényesen egybefonódott, felelősek vagyunk egymásért, és a döntéseink kihatnak az egész bolygóra ezért VILÁGKORMÁNY kellene. Szerintem.

2011. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
akkorra csak 9 milliárd lesz? Akkor jó, már most 7 milliárd vagy több
2011. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

Ez legyen azok gondja akik a nyomorba csinálnak/szülnek 10-20kölköt.

Az EU meg nem hiszem hogy akkor is ilyen puhap*csű lenne ha sok millió szellemileg elmaradott afrikai célba veszi Európát.

2011. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezeknek az embereknek az egyetlen jó dolog, ami maradt életükben a szex. Koton meg ugye nincsen, vagy legalábbis nem elég
2011. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

57%: Ne hülyézz már le senkit, főleg ha egyetértesz vele. Kösz bmeg. :) Szóval,

ad1: Senki nem beszélt autókról.

ad2: Senki nem beszélt arról, hogy lehetséges

ad3: Pont ugyan azt gondolom amit te, esélytelen megoldást találni erre.


15:27: Optimális becsléseket vettem figyelembe, mert a 10-10,5 milliárdos valódi becslésembe mindig beleköt mind farok. :)


15:35: Szerintem nem látod át teljesen a helyzetet, ha bedől akár egyetlen egy nagyobb hatalom is, akár India, akár Kína...akárki. Vége lesz azonnal a világgazdaságnak. Ezért írta jól az első, világkormányra van már rég szükség. A háborúk, és politikai ellentétek azonnali beszüntetésére, az emberiség szaporodásának azonnali szabályozására.

2011. aug. 15. 15:45
 6/23 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező4

Elnézést, csak nem te vagy az egyetlen aki ilyen "naívsággal" áll a kérdéshez.

"több tízmilliárd járművet átalakítani alternatív üzemanyagra, mert a benzin/dízel ekkora már megfizethetetlen lesz."

Ebből következtettem arra, hogy te még hiszel a csodákban. Nem csak az átállítás a gond, hanem, hogy rengetegen vagyunk, kevés az erőforrás, stb...

Na mind 1, még egyszer elnézést.

2011. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ja és abban igazad van, hogy akár egy nagyobb állam megtudja dönteni a dominót. Az katasztrófa lenne...

Csakhát ha 4 éves periódusokban gondolkodnak, akkor nincs mit csodálkozni.

2011. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Jah hát én csak demográfiailag néztem a dolgot most, de még mindig jobb és fájdalommentesebb lenne fehér európaként talpra állni mint úgy hogy közben bejött hozzánk több millió fekete,arab stb...
2011. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ez a probléma a megszokott demokratikus úton megoldható.


Az ember alapvető vezérlője, hogy neki jó legyen. A saját érdek mindig első helyen áll, a többséghez képest. (tisztelet a kivételnek)

A másik nagy probléma az emberi butaság, a strucc polotika. Az emberek képtelenek hosszú távon komolyan tervezni, hiába mondod valakinek, hogy ha most óvatos vagy, 10 év mulva jó lesz.


Megy az 1 direktíva alapján, vagyis MOST legyen jó a többit meg megoldjuk. Aztán majd 10 év múlva mikor se kaja se víz néz nagyokat, bárcsak másképp csináltam volna.


Ha tehát egy demokratikusan megválasztott kormány valamilyen úton mégis megpróbál hosszabb távra tervezni, azonnal kiütközik a probléma miszerint szembekerül a választók fő irányítójával a MOST LEGYEN JÓÓ val, és hosszú távon meggyengül, majd bedől a kormány, akinek a helyér majd egy olyan kerül aki struccpolitikát folytat.


Abba most ne menjünk bele, de igaza van azoknak, hogy ha 1 borul, borul minden, bár némely hozzá nem értő skandálja, hogy bizonyos országok, ország csoportok képesek a jelenlegi életszínvonalat fenntartani, ha a környező régiókban tombol a recesszió, valójában ez nem igaz. A gazdasági világ már 1920-ban megtanulta, hogy minden mindennel összefügg. (bár az ellenlépéseket egy bedőlésre még nem találták ki, mert az érdekeknek ellenmegy)


Az ellen hogy a jövő olyan siralmas legyen, mint a kérdező is lefesetette, jelenleg 2 alternatíva létezik.


1. A gondolkodásmód megváltozása. (A személyes érdek alárendelése a közösségi érdekeknek.) Nem fog megtörténni, bár kétségtelen, hogy ez lenne az ideális megoldás, a luxus vizaszorítása, a javak egyenlőbb elosztása. (Persze felmerül az a probléma, hol a határ, amikor az egyéni érdek felülbírálhatja a közösségit, de mivel ez úgysem valósul meg ebbe nem érdemes nagyon beleásni magunkat.)


Marad tehát, amit elöttem is írtak, az önkényuralmi rendszer. Diktatúra vagy hogy nevezzem. Ezzel viszont egy nagy baj van. Amenyiben ez kiutat is jelent komoly probléma hogy az ilyen rendszerek csak fegyveres erőszak, vér és háborúk árán voltak képesek eddig hoszabb távon fenn maradni. (Továbbá ez a világ nem szimpatizál az értelmes emberekkel)(Kína jelenleg egy külön csoport, megtalálható benne a kapitalista, és a diktatúra elemeinek csoportja is. Ennek ellenére az utóbbi időben látszik hogy az ilyen berendezkedésnek is megvannak a komoly hátulütői.)


Röviden tömören a vég elkerülhetetlen jelenleg, energia, nyersanyag, élelmiszer, erőforrás, gazdasági, társadalmi válságok sorozata jön. A jövő jelenleg kiszámíthatatlan, ha ez így megy tovább ismét küszöbön a "világválság", annak ellenére hogy még az előzőből sem sikerült nagyon kilábalni.



Jöhetnek az ellenvélemények

2011. aug. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

57%: Semmi gond, felpontoztalak így is. :) Egyetértünk mindenben. Az a legnagyobb gond az egésszel, hogy az ember képtelen átlátni azt a rendszert, amiben működik az élet. Minden egyes történés, befolyással van az összes többire. Ugye, pillangóhatás-elmélet. :) Most is történtek az angliai zavargások, 200 millió FONTOS kár. Ez hosszú távon rettentő rosszul jött, egy újabb gazdasági válság szélén vagy talán már rég benne. Ez is baj, hogy sajnos az időt nem tudjuk megváltoztatni, az egy folyamatos dolog, így bármikor történhet olyan is, mint a ciprusi lőszerrobbanás, csak éppen nagyobb mértékben, akár egy ilyen is jelenheti a civilizáció végét. Ezt tette a fogyasztói társadalom, és a kapitalizmus. A járművek átállásával az is a baj, hogy egyáltalán nem folynak komoly kutatások a helyettesítő technológiák iránt, mivel a vadkapitalista olajlobbinak sokkal fontosabb, hogy dollár milliárdokat kaszáljanak még pár évtizedig...hisz úgyis mind meghalunk. :) A világkormány pedig sajnos elképzelhetetlen, jelenlegi állás szerint kizárt, kérdés, hogy a fiatalabb generációk közül, nem lesz e egy olyan, aki azt mondja, hogy kész vége, elég volt ebből. Az egyetlen baj, hogy ekkor kitörne egy 3. világháború. Szóval szerény véleményem szerint, mindenképpen katasztrofális a helyzet, sakk matt. Nincs más, mint a tömeges pusztulás. Kivéve ha nem történik radikális változás az emberek gondolkozásában ezen évtized végéig.


15:51: Tény, csak nem tudom, hogy az élesen fajvédő EU, hogy fog fellépni a több száz millió bevándorló ellen. Sortűz? Nem tudom elképzelni. Egyébként pedig nem vagyok rasszista, de sajnos az élet kegyetlen. Vagy ők, vagy mi. Mint láttuk még az angliai feketék sem szívbajosak fényes nappal gyilkolászni, betörni a boltokba, hát akkor még tanulatlanabb, állatiasabb afrikai népek.

2011. aug. 15. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!