Mit jelent a "no scita" kifejezés és hogy kell kiejteni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, de guglival két dolgot is találtam:

1. "no spinning crap in the air",

2. The sum of all the political, economic, technological, scientific, military, geographical, and psychological knowledge of the masses and of their representatives.

Kiejtés: ˈskiːta (szkíta)

[link]

2011. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Életemben nem hallottam még, sem a Bakos, sem a latin szótár nem segített ki, Google feladta, de valami olyasmit jelenthet, hogy "csak semmi tudomány", és az bizonyos, hogy a kiejtése (mivel latinból jön) "no szkita".

Azonban mivel a szkítákat latin átíárrsal scitának írják, lehet, hogy "szkítáknak tilos [a belépés]" a jelentése, de ezt még a Wiktoinary sem erősítette meg. A scita jelentéséről itt egy ilyen lap:

[link]


Bevallom, hogy nem ismertem, tarthatsz ezért kultúrbarbárnak.

2011. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már miért tartanálak? Én sem ismerem.

Egy négysoros versnek ez a címe, és én se találtam meg sehol a jelentését.

2011. aug. 27. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Beraknád ide azt a négysorost? Hátha úgy egyértelműbb lenne. :)
2011. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Vemhes lett anyám,

mint egy rossz tehén,

S lám megszülettem:

'62 telén."


:D Szerintem jópofa, talán leginkább a "semmi tudomány" értelemben használták a címet, hiszen nincs benne tudományos megközelítés, de nem tudom. :D

2011. aug. 28. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez akkor olyasmit akar jelenteni, hogy nem a felhalmozott tudás irányítja a világunkat? Csak létezünk, akár birtokában vagyunk a tudásnak, akár nem?
2011. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem valami olyasmi, hogy megtörténnek a dolgok; és nem tudunk mindenre tudományos magyarázatot adni.
2011. aug. 29. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!