Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy középkori bronz kereszt...

Egy középkori bronz kereszt Jézus-ábrázolásával kapcsolatban hol találhatok infót?

Figyelt kérdés
Azért furcsa, mert a kereszt egyik oldalán mintha kígyó is lenne, illetve csillagok... Ezekkel még nem találkoztam (legalábbis Jézussal kapcsolatban), így nem nagyon értem, miért vannak ott. Arra is kíváncsi lennék, kik és kiknek gyártottak ilyen kereszteket a középkorban. Körülnéztem már a neten, de nem jutottam valami sokra... Tud valaki segíteni?
2011. szept. 10. 22:24
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Érdekes, de szerintem ezeknek szimbolikus jelentése van, a csillafgok esetleg azt fejezhetik ki, hogy Isten mindenható, tehát még olyan távoli dolgok felett is van hatalma, mint például a csillagok, a kígyó pedig általában a gonoszt jelképezi a Bibliában, így a jó és a rossz illetve Isten és a Sátán közötti ellentétet szimbolizálja.
2021. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!