Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik filozófus mondta, hogy...

Melyik filozófus mondta, hogy ne rágódj azon, amiről úgysem tehetsz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Hát akárki,de jónagy hülye volt.Pl:a csillagok mozgása,és az egész csillagászat,mint tudomány nem lehetett volna a filozófus szerint.És a többi tudományos kísérlet,mind felesleges?
2011. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a filozófus arra célzott, hogy "ne rágódj azon, amiről úgysem tehetsz".

Tehát AMIRŐL, tehát szerény értelmezésem szerint ennek jelentése:

"Ne rágódj olyan dolgokon, amik már megtörténtek, de nem tehettél ellenük semmit"...

Szerintem.

G.

2011. szept. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom azt jelenti, hogy amin nem tudok változtatni, azt ne erőltessem. Amúgy itt próbáltam keresgélni, de nem találom, viszont sok hasonló van. Lehet, hogy nem egy konkrét embertől származik?

[link]

2011. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Oroszlánkirályban Timon :D
2011. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Filozófus létére,pláne fogalmazzon egyértelműen!
2011. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dellfil ***** válasza:

Ha esik az eső, legjobb ha hagyod. :DDD


dellfil

2011. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meglepődtem, szerintem ez egyértelműen azt jelenti, hogy ne magamat okoljam olyan dolgok miatt, amiről nem tehetek.
2011. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sebeők János
2011. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!