Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért 1914-ben tört ki a...

Miért 1914-ben tört ki a háború,1911 helyett?

Figyelt kérdés

A monacoi válság ugyanolyan jó indok lett volna, mint a szarajevói merénylet. Miért vártak mégis még 3 évet?

Szubjektív véleményekre is kíváncsi vagyok, fejtsétek ki nnyugodtan!


2011. szept. 18. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
miért miért...gondolom én 16 éves fejel hogy felkészultek vagy valami...3év alatt gyártottak jo pár cuccost ami kellet szerintem 16/f
2011. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
erre már gondoltam, de ilyen szempontból akár jobban is járhattak volna a nénmetek, ha '11-ben indítanak háborút.
2011. szept. 18. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

ez a háború (az első vh.) sok érdekcsoport által előre nagyon nagyon precízen kitervelt támadás volt a gazdaság és a szabadság ellen, nem a föld volt az oka. a válság egy előpróba volt, hogy mennyire bírja ki az anyagi megterhelést a gazdaság. azért a merénylettel kellett kirobbantani, hogy mi magyarok legyünk a kezdeményezők, és így az előre kitervelt trianoni békeszerződésnél ezt ürügyül felhasználva kisebb részekre tépjék az akkoriban nagyhatalmat jelentő országunkat. mivel pl. a judeizmus "bibliájában" is szó szerint le van írva, hogy zsidóknak mo. és galícia kell, hogy új izraelt alapítsanak célszerű volt kis darabokra szedi az országot, hogy utána könnyen átvehessék az uralmat a kisebb országok felett ( szlovákia, románia, és szinte az összes szomszédunk)

jól tudták ők, hogyagresszióval soha nem lesz világuralom, ezért is tervezgetik lassan 3 évszázada a titkos hatalomátvételt, ami hazánkban az utóbbi 20 évben gyorsult fel, mióta kb 1 millió zsidó települt ide. ha nem hiszed, olvass bele a talmudba és meg fogsz döbbenni, hogy a cionizmus és a judaizmus milyen precízen kigondolta a világhatalom átvételét ( cion bölcseinek jegyzőkönyvében leírt dolgok jól fedi a valóságot, mégis tagadják a könyv eredetiségét)

lényeg az, hogy rossz a kérdés. persze megválaszolhatjuk, de hogy az egészet megértsd a Rotschild zsidó bankár család történelmét érdemes megfigyelni az 1700-as évek második felétől. pl drábik jános így jött ré, hogy hitler is ZSIDÓ SZÁRMAZÁSÚ EMBER, így egyértelművé válik, hogy a zsidók azért szervezték meg a saját maguk irtását, hogy bebiztosítsák a "tiszteletüket" a mostani időkre - többek közt- . ha a leírtak bármely részében kételkedsz, akkor nézz utána és meg fogsz rémülni a valóságon.

mkh.valosag.net

vilagvege.net


16/F

2011. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az előző hozzászóló vagyok és üzenem az 1.-nek:

a háborúra a fegyvereket a háború közben kísérletezték jórészt. alapfegyvereket már sok évvel előre eleget gyártottak.

nyilván ez isaz egyik döntő oka volt a háborúnak: tőkeszerzés:

csinálj 2 ellenfelet, uszítsd őket egymásnak és persze, hogy hatékony fegyverrel akarják egymást öldökölni.

mivel te már sok fegyvert legyártottál előre, mert szándékosan találtad ki a háborút már sok évtizeddel ez előtt, így tudsz nekik eladni fegyvert, amíg ők egyre csak ölik egymást. te közben az eladott fegyverekből meggazdagodsz+ az emberek is megfogyatkoznak így uralkodni is könnyebb felettük... tiszta haszon a háttérhatalomnak.

2011. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Asszem rájöttem a válaszra- de nem sok köze van ahhoz, amit az utolsó válaszoló írt. Azért köszönöm mindenkinek!

Utolsó válaszoló: mondanám, h baromság, amit írtál, de ha ebben akarsz hinni, és másnak nem nagyon hangoztatod, tökmindegy. De akkor is elég fura dolgokat hordasz össze, és nagyjából minden pontját meglehet cáfolni.Azért köszönöm, h írtál! :)

2011. szept. 20. 08:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert a raptoid civilizáció lekvároskenyér 404

Elvis él!

2011. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdektelen kérdés :)
2011. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
igaz,hogy '11-ben is kitörhetett volna a háború,de kezdeményezett valaki?ahogy a történelem könyvekben is benne van senki.De a Szarajevói merényletre már reagált az OMM.
2011. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megvan válasz. ÉS- szerintem- mivel Vilmos már 1912 végén meg akarta kezdeni a háborút, csak azért nem kezdeményezett senki, mert vártak egy megfelelő indokra- a szarajevói merényletre, ahogy mondtad. (persze nem konkrétan erre, csak valami olyanra ami a központiakat jogos bosszúállóként tünteti fel)
2011. szept. 22. 15:45
 10/10 anonim ***** válasza:
.
2013. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!