Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok a Dogonokról,...

Mit gondoltok a Dogonokról, illetve a teremtéselméletükről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2011. okt. 2. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy földobtad ezt a témát, és a linkeket! Én nem látok benne semmi olyat, amit nem tudnék elhinni. Olvastam hasonlókat pl. a Quero "indiánokról", meg a mai Chilében is él egy különös csoport,ezek nem lehetnek véletlenek. Ugyan mi késztetné őket arra, hogy megtartsák az ősi tudást azon az áron, hogy nyomorúságosan élnek, ha nem valami nagyon biztos tudás, és nagyon erős kötődés az eredetükkel kapcsolatban. Lőrinc L. László könyvei izgalmas kalandkönyvek formájában mesélnek ilyenekről. pl: "a Kicsik". Nem a dogonokról szól, de hasonlítható annyiban, hogy különösek, viszonylag kevesen vannak, és különleges tudás birtokában vannak..

A kozmikus tér - szerintem, vagyis amiket én szoktam olvasni - tele van különféle szintű intelligenciákkal, akár ember szerű, akár más megjelenési formában, és lakatlan vagy ritkán lakott bolygókon, alkalmas helyen megtelepszenek, a kozmosz egyre nagyobb részét teszik lakottá. Minket is így hoztak ide valahonnan....

2011. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagy humbugnak tűnik a "csillagászati" értelmezés. Ha a csillagászati legendát lehántjuk a témáról, akkor ami visszamarad, az egy tök átlagos mitológiai világkép.
2011. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!