Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A szélsőjobb=nacionalista=fasi...

A szélsőjobb=nacionalista=fasiszta?

Figyelt kérdés

Úgy tanultam, hogy a szélsőjobboldali pártok a diktatúra hívei, azaz monarchisták (egyeduralmat akarnak).

A szélső-balosok pedig a kommunisták ugyebár; de tulajdonképpen ők is diktatúrát akarnak, csak kommunista diktatúrát.

Kérdésem az lenne, hogy a szélsőjobb egyeduralmi törekvései hogyan csaptak át nacionalizmusba, majd fasizmusba?

Sajnos nem látom az összefüggést a kettő között. Maximum a nemzetiségi problémákra tippelnék, de mindez elég ok lenne a fasizmusra?

És a kommunizmusban nem volt fasizmus? Sem egyéb diszkrimináció?


2011. okt. 8. 13:10
 1/7 dellfil ***** válasza:

"Politika" "témakör".

Irányítsd át!


dellfil

2011. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de szerintem előbb alakult ki a nacionalizmus, és aztán abból a szélsőjobb, azaz a fasizmus, amiből aztán kialakult minden más, amit ma szélsőjobbnak csúfolunk. A nacionalizmus nem is lett volna hülyeség... Csak hát a megvalósítást sokan látták sokféleképp.
2011. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

másrészt ezeknek köze nincs a diktatúrához, csak mint ahogy az előttem szóló gyönyörűen megfogalmazta, sokan látták sokféleképp..


attól, hogy más népek nem összetartók, és több ember kell az érdekképviseléshez, attól függetlenül egy olyan uralomban, ahol csak egy ember van, az nem biztos, hogy diktatúra..


három fajta diktatúra van(logikus észjárással nézve):


1. erőszakszervekkel betartatott uralkodói érdek

2. erőszak nélkül betartatott uralkodói érdek(például ha elég hülye a nép ahhoz, hogy szó nélkül tűrje az uralkodó dolgait..)

3. amikor az uralkodó és a nép érdeke megegyezik (azaz összetart, mert tudja, hogy csak így juthatnak egyről a kettőre)


meghát ugyebár vannak még mutációk amit a mai világban megfigyelhetünk.. pár példa: "demokráciában vállalati diktatúra" hogy idézzek.. :D akkor például 'bank diktatúra' de speciel a mai demokrácia is egyfajta diktatúra, hisz kettő között választhatunk: liberalizmus(mszp - erkölcsromboló szabadrablás) vagy

globalista kapitalizmus(fdsz)..


vagy esetleg még ezek másnak feltüntetett, de lényegében ugyan ilyen párt..


de ha jobban belegondolunk meg van szabva, hogy mi között választhatunk.


én ebből nem kérek..

2011. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:

szélsőjobb és monarchia? marhaság, nagyon ellentétes.

A fasizmus és nacizmus sem azonos, a nacionalizmus és nacizmus sem. A monarchia sem abszolut egyeduralom minden esetben, létezik alkotmányos monarchia is - N.Británia. A diktatúrák sem azonosak. Egyén diktatúrája, vagy párt diktatúrája, vagy eszme diktatúrája. Nagyon széleskörű a kérdésed, az egyszerű rövid válasz is kitenne egy kissebb füzetet.

2011. okt. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval elég összetett. De köszönöm a válaszokat.

Átirányítom a kérdést, csak megszokásból úgy maradt. :)

2011. okt. 11. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez 3 különböző dolog.


A fasizmus egy Mussolini nevű bácsi mozgalma volt.


A nacionalizmus egy politikai ideológia, mely nem mást állít, mint azt, hogy a legfontosabb politikai egység a nemzet, tehát a nemzeti érdek kiemelten fontos. A fasizmus IS nacionalista, de a legtöbb nacionalista nem fasiszta.


A szélsőjobbot nem fogod soha megérteni, ha nem tartod szem előtt, hogy a "szélsőjobb" csak a neve, de nem feltétlenül "nagyon jobboldali"-t jelent. Ráadásul gyűjtőnév, nagyon különböző irányzatok tartoznak ide. Pl. fasizmus, a náci mozgalom, skinheadek stb., ez mind szélsőjobb, pedig eléggé különbözők.


"Úgy tanultam, hogy a szélsőjobboldali pártok a diktatúra hívei, azaz monarchisták (egyeduralmat akarnak)."


Szezon és fazon. Nem minden monarchia diktatúra, és nem is minden diktatúra monarchia. A szélsőjobbosok nagy része nem monarchista, a monarchisták nagy része nem szélsőjobbos.


"A szélső-balosok pedig a kommunisták ugyebár"


Nem mind.


"de tulajdonképpen ők is diktatúrát akarnak"


Nem mind.


"Kérdésem az lenne, hogy a szélsőjobb egyeduralmi törekvései hogyan csaptak át nacionalizmusba, majd fasizmusba?"


Nem értem a kérdést. Milyen "egyeduralmi törekvések csapnak át"?


"Maximum a nemzetiségi problémákra tippelnék, de mindez elég ok lenne a fasizmusra?"


A fasizmust nem nemzeti ellentétek okozzák.

2011. okt. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ne hazudj ezt a f@@zságot te nem tanultad hanem összeraktál eypár egymáshoz hasonló ám eltérő és egyre jobban eltérő dolgot. Vagy ha tanultad is olyantól aki nem ét hozzá. Nem ekarnak az szj-osok nem feltétlen egeduralmisk pl.NDP, és nem feltétlen monarchisták. Az szb-osok pedig NEM kommunisták vannak utópista szocik és mások is, nem csak kommunisták, és nem csak republikánusok.Nem ugyan a a nacionalizmus, és a fasizmus. A fasizmus nem a negatív diszkriminációról szól. Olvass inkább.
2020. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!