Főiskolai hallgatók, ti mennyit tanultok naponta?

Figyelt kérdés

Levelezőre járok,szoc. munka szakra+3 müszakban dolgozok,és még 2 kis lurkó is szaladgál a hátam mögött.

Csak egy kis biztatás kellene...........


2011. okt. 24. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én napi 25-26 órát vizsgaidőszakban. Amúgy meg olyan 4-5 óra naponta elég. Hozzáteszem, hogy mérnökin vagyok, és angol mellett két nyelvet tanulok+munka.
2011. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg 1 kredit = 30 óra munka 15 hét alatt, vagyis 1 kredit = heti 2 óra munka. Tehát egy átlagos egyetemi "munkahét" nappali 5 éves képzésben elméletileg 60 óra tanulással járt.


Tehát mondjuk egy 120 kredites képzés = 3600 munkaóra. Ha erre mondjuk 4 évet szánsz, akkor az évi 30 héttel számolva az aktív időszakban heti 30 óra munka.


Ha jól megszervezed a tanulást, jók a képességeid és csak túlélésre hajtasz, akkor ennek a fele is bőven elég lehet.


Én amikor egyetemre jártam, látástól mikulásig tanultam, de ennek a töredéke is elég lett volna. Mondjuk nem volt gyerekem és nem is dolgoztam általában.


A szoc.munka szak nem vészes. Nyilván valami szocmunkás tárgyból könnyebb megszerezni 5 kreditet, mint jelek és rendszerekből vagy analízisből.

2011. okt. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szocmunkára járok, csak nappalis vagyok, és "csak" egy gyerekem van :)

Nem szoktam minden áldott nap tanulni. Inkább csak rendezgetni a napi cuccokat, jegyzeteket, stb.

Most ebben a félévben van egy kutatásos szemináriumom, azzal mondjuk sokat szoktam vacakolni, szakirodalmakat böngészni, anyagot gyűjteni. Meg (hülye fejemmel) felvettem egy projektmenedzsmentes kurzust, ahova egy fiktív pályázatot kell írnom, pedig az ilyesmi eléggé távol áll tőlem, és a későbbi terveimtől is, de most már mindegy, igyekszem jól megcsinálni. Ezzel is kell foglalkoznom időről időre, különben sosem lesz kész.

Vizsgaidőszakban van az, hogy ténylegesen napi órákban kifejezhető, mennyit tanulok. Olyankor délelőtt 9-10 körül nekiállok, egykor szünet, kaja, pihi, fél kettőkor szoktam folytatni, 4-kor felfüggesztem, megyek a gyerekért, akkor estig játszom vele, meg néha el is mosogatok :) Este folytatom, 8-9 körül, és hát ameddig bírom, olyan kettőig. Mondjuk az szép volt, amikor két napra három vizsgám volt, ráadásul a három legdurvábbat sikerült erre a két napra bezsúfolnom.


Szorgalmi időszakban mondjuk úgy, hogy minden héten nagyjából 4-5 órát tanulok, az mondjuk heti 1 óra (a hétvégéket nem számítva, erre jönnek még rá a beadandók, vagy ha valamiből zh van, akkor arra persze külön), viszont sokat szoktam szakirodalmat olvasni, amit én nem nevezek tanulásnak, de azért valami köze van hozzá.

2011. okt. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ááá, de jó, hogy kiírtad a kérdést amúgy, mert erről jutott eszembe, hogy esetdossziét kell írnom, és jövő hét közepe a határidő. És még az esetet sem találtam ki. Na ezzel el fogok szórakozni szerintem pár órát. De én pl. tipikusan olyan vagyok, hogy csak akkor fog az agyam, ha vészesen közel a határidő.
2011. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!