Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok a XIII. századbó...

Mit gondoltok a XIII. századbólszármazó képről amely Földünk pontos űrbéli képét ábrázolja? Több lent.

Figyelt kérdés

Gondolkoztatokmár azon mit rajzol az ősember a barlangok falára?? Természetesen azt amit ismer, amit látottmár. Mégis találtak barlangrajzok között csészealj rajzot is !

Valamint a piramisok.. Nekem ne akarják be bizonyítgatni hogy emberek építették. A legközelebbi hely ahonnan a szikláka hordhatták 2-3 ezer km-re volt.. Gondoljunk bele előszöris mennyi számtalan kőtömb szükséges egy piramishoz, mien nehezek azok a kövek, és hogy akkoriban mennyi idő kellet ahoz h ennyi távot emgtegyenek.. ráadásul számtalanszor "fordulni" is kellet h hozzák az új köveket... De tegyük fel.. ők hozták nagyon messziről, nagyon nehéz köveket. Azokat megmozgatni nem egyszerű.. Történelmen valamikor úgy tanultok h erős gömbölyű fa rudakon görgették fel... viszont: az elsülyed a homokban, hogyan rakták alá, a piramis csúcsa felé haladva hogyan húzták FELFELÉ?? viszont ha erre "van" magyarázat akkor az első részére? a távolség és egyéb másokkal mi a helyzet?


2011. okt. 28. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy olyan kép nem létezik. Tehát a hír (?) kacsa.
2011. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link] - erről a térképről van egyébként szó. Nem hiszem hogy ez kacsa/hamisítvány.


"találtak barlangrajzok között csészealj rajzot is!"

omg, ez teljesen átformálja az ősemberekről kialakult képet! ezekszerint ők is teázgattak délutánonként? :D

2011. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dellfil ***** válasza:

Megmutatnád nekünk ezt a " XIII. századbólszármazó" képet? Tudod, azt amely a "Földünk pontos űrbéli képét ábrázolja".

Amíg nem láttam, nem vagyok hajlandó gondolkodni, még a piramisok építőiről sem... :DDD. Légy szíves... muti' má' azt a képeeet... :D


dellfil


U.i.: ...a XIII. századbóóól... :DDD

2011. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

ki tudja mi igaz belőle. de az tény hogy találtak már nagyon furcsa dolgokat, amik simán megdöntenék az ember és az emberi civilizáció kialakulásáról szóló elméletet. találtak már olyan véseteket is amin emberek játszanak derékig érő dinoszauruszokkal. vagy egy szén darabban aranyláncot, aminek a lenyomata tisztán kivehető a szénből (a karbon kor rohadt régen volt), stb.

ezek azért elgondolkodtatják az embert. az indián kultúrákban is van sok matematikailag és teknológialag megdöbbentő dolog (nasca vonalak, stb)

kitudja hány "előző civilizáció" élt előttünk, és kitudja mennyi tudásanyag öröklődött át titokban ránk. a tudás mindig is hatalom volt. lehet hogy nincs ez máshogy az említett térképpel sem. egy teória :)

ezeket olvassátok el. nem kell mindent készpénznek venni, de gondolkodjatok el rajta

Atlantisz (Frank Joseph)

Előző emberiség (Nemere István)

2011. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok a XIII. századbólszármazó képről amely Földünk pontos űrbéli képét ábrázolja?"


Semmit. Akkor már 1000 éve közhely volt, hogy a Föld gömbölyű, így bárki rajzolhatott ilyet.


Tessék, John Gower lenyilazza a Földet:

[link]


"Valamint a piramisok.. Nekem ne akarják be bizonyítgatni hogy emberek építették. "


Sőt azt is tudjuk, hogy 20-30 ezer ember elég volt hozzájuk.


Ez a fickó megmutatja, hogy gépek nélkül hogy tud 1-2 ember több tonnás betontömböket mozgatni:


[link]


"mien nehezek azok a kövek, és hogy akkoriban mennyi idő kellet ahoz h ennyi távot emgtegyenek"


Sárpályán vagy görgőkön csúsztatták. Az építkezések évtizedekig tartottak, szóval idő az volt.


"a piramis csúcsa felé haladva hogyan húzták FELFELÉ?"


Ezer helyen utánaolvashatsz, hogy milyen sorrendben rakták fel a kőtömböket.

2011. okt. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nemértem a nyilazó képet... tudom h régtudják h gömböjű, de nemhiszem h akkoriba betudták volna rajzolni a szárazföldek határait a nyilt tengeren, valamint mi a helyzet a barlangrajzokkal...annyira elfogultak az emberek h a sok szenny elmossa a saját elképzelését is, eszébe sem jut gondolkozni mindent elhisznek amit tudosok álitanak, pedig a föld televan hazug emberekkel. miért ne gondolkozhatnánk rendesen mint ember eltekintva minden tudományos ténytől.. ésha nekünk van igazunk?? egy burokban éltek, és nem hagyjátok kibontakozni az elméteket 100%ig.. féltek hinni új dolgokban amire nincs magyarázat és amit nem láttok, nemhiszitek... pedig a gondolatok sem láthatóak sem a levegő és mégis létezik.
2011. okt. 29. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nemértem a nyilazó képet..."


Ott lebeg a kis Föld, és a fickó lelövi, mert elege van a világ romlottságából.


"nemhiszem h akkoriba betudták volna rajzolni a szárazföldek határait a nyilt tengeren"


A 14. században már elég jól ismerték Európa körvonalait Európában, és Afrika körvonalait is kezdték ismerni. Aztán 1492 után kb. 20 év alatt nagyjából megvolt Amerika körvonala.


"valamint mi a helyzet a barlangrajzokkal..."


Nem értem, mi a probléma velük.


"egy burokban éltek, és nem hagyjátok kibontakozni az elméteket 100%ig.."


Hanem hány %-ig bontakoztatjuk ki?

2011. okt. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

előző.

itt most te kérdezel vagy én?

egyébként pékletesen vedd, akkor 100% helyett legyen teljesen.

2011. nov. 2. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Daniken termékeny talajra hullajtotta magvait. Annyira, hogy egy részét maga sem hitte, de reménykedett. És íme.


Aki járt Kairóban, megnézheti a piramisoktól 8 km-re! lévő Moqattam hegyet, még talál el nem szállított követ is. Megkeresheti a régi csatorna maradványait is. Aki viszont azt mondja, hogy ő tudja, hogyan építették, mert hazudik. Még akkor se higgyetek neki, ha híres magyar régésznek nevezi magát, és könyvet is írt erről. Összesen két napomba tellett, míg számításokkal megcáfoltam. De különben rögtön látszik. Szóval az építéséről még csak sejtések és több teória van.

Mexikóban a dolog bonyolultabb, ott is megtalálták a bányát, de az valóban kb. 2500 km. Viszont nagy szerencsével részese lehet valaki a bemutatónak, amit egyébként korabeli szobrokról és keleti, indiai (nem tévedés!) hagyományokból rekonstruáltak. Aki látott ilyen, két napig nem tud megszólalni a döbbenettől. Szóval a szállítás akkor ott se volt gond. Ma igen.


A teázgatás verziója nagyon tetszett, szellemes. Viszont elég elmenni egy jobb képtárba, hogy sok olyan képet lásson az ember, amelyet a művész, de mások se láttak (akkor). Fantázia kérdése. Gondoljunk a gyerekrajzokra. Náluk nem probléma, hogy az ember háromszor akkora, mint az elefánt. Feltételezem, hogy régen is voltak gyerekek (is).

2011. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!