Filozófust keresek, aki otthon van Hermész Triszmegisztosz tanításaiban. Hol találom meg korunkra vonatkozó jóslatát, melyben arról beszél fiának, hogy lesznek idők, amikor az emberek nem fogják tudni, mire valók a piramisok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Szepes Mária könyveiben olvastam Hermész Triszmegisztoszról. És persze legegyszerűbb, ha beírod a keresőbe.
2011. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beírtam, de nem jartam eredmennyel. Bizonyara még nem gépelte be senki a teljes Triszmegisztosz-életművet, ez azért lehet. :D
2011. okt. 29. 01:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hermész Triszmegisztosz"-nak nincsenek filozófiai tanításai. Filozófusok nem is nagyon foglalkoztak vele. Talán Philón írt valamit róla.


Itt vannak az összes művei:

[link]


Piramisokra nem nagyon találtam utalást, de nézz szét a szövegekben.

2011. okt. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Majd referálok.:)
2011. okt. 29. 04:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Látom, angolul van, azt jóval nehezebben olvasom, mint a magyart. Ha ismered a tartalmat, akkor inkabb kerdezek:

Ez a joslat a mi korunkrol szol. Arrol beszel a fianak, mi minden lesz maskepp, mint az ő korukban, mi mindennel kapcsolatban lesz tudatlan az ember, es milyen alantas életet él majd.

Ilyet olvastal a linkelt anyagban?


És megvan magyarul, ez tuti.

Nekem azt mondták, a Hermész Triszmegisztosz összegyűjtött tanításaiban van, de azt a konyvet atnyalaztam, es mégsem talalom...

2011. okt. 29. 04:30
 6/6 A kérdező kommentje:

" "Hermész Triszmegisztosz"-nak nincsenek filozófiai tanításai. Filozófusok nem is nagyon foglalkoztak vele."


A konyvtarban a filozofiai reszlegen van, es tananyag a filozofia szakon. Meg talán egyiptológián, és néhány más bölcsészeti szakon is. A könyvtarosokat kerdeztem errol, tudták, mirol beszelek, ismerik a tanitasait, még törték is a fejuket, csak nem talaltam az ebben legjaratosabb embert, és nem szuletett eredmeny.

2011. okt. 29. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!