Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan fogalmazzátok meg: Mik...

Hogyan fogalmazzátok meg: Mik azok az érzelmek? Mit nevezünk érzelemnek?

Figyelt kérdés
Nos? Kíváncsian várom...
2011. nov. 8. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Stephen Hawking szerint nem léteznek érzelmek. Csak így magyarázunk egyszerű, belső kémiai reakciókat.
2011. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pl. szerelem-> oxitocin
2011. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nagyon el van tévedve, aki úgy gondolja, hogy kizárólag a hormonok felelősek az érzelmeinkért. A hormonok lassan fejtik ki a hatásukat. Egy gondolat vagy egy beszélgetés is kiválthat bennünk érzelmeket, és az érzelem hatására indul meg a hormon termelődése. Pl. ha valaki egy sötét erdőben reccsenést hall, az a félelem érzelmét váltja ki belőle, s csak ez indítja meg az adrenalin termelődését, hogy szükség esetén el tudjon rejtőzködni a megrémült személy.

A hormonok termelődéséhez az egész szervezet részt kell, hogy vegyen. Legfőképpen az agy, ami egy szituációra reagálva adja meg a parancsot a szerveinknek ahhoz, hogy elkezdjék a biz. hormonok termelését ill. termelésének fokozását. Ezért azt mondom, hogy az érzelmeket sokkal inkább befolyásolják az agyban lezajló folyamatokat, az idegsejtek közti szinapszisok, és a hormonok csak másodlagos alakító tényezői.

Persze vannak fordított állapotok, főleg mentális betegségek, amikor bizonyos hormonok túl vagy alultermelődése határozza meg a gondolatmenetünket, agyi aktivitásunkat.


#2, azért ez nem ilyen egyszerű. Egyébként is, az embereknél és szelídetett háziállatoknál ez a kötődés kialakulásáért felelős hormon, "örömhormon" még vadállatoknál fokozza az agresszivitást. Sőt, szülés közben rengeteg ilyen hormon szabadul fel az anyában, mégpedig azért, hogy megnyíljon a méhszáj és az anya kötődést érezzen a gyermeke iránt. Viszont ha sokáig tart a vajúdás kívülről is szoktak bejuttatni oxitocint infúzióban és gyakorlatilag ellentétes hatással bír, mint az anya szervezetében termelődő: a tolási fájdalmak erősebbek lesznek tőle, sűrűbbek és iszonyatosan fájdalmasak. Ilyenkor az oxitocinnak nincs sok köze az örömhöz.

A szerelemhormonnak a feniletilamint (PEA) szokták hívni, az amfetaminhoz hasonló a hatása, ami egy élénkítő, hangulatjavító hatású drog.

2019. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!