Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találom az alábbi ógörög...

Hol találom az alábbi ógörög szöveget?

Figyelt kérdés

Aesopus meséit szeretném olvasni ógörögül, de egyszerűen nem találok kötetet se az oszk-ban, se a szabóervinben, se a ceu könyvtárában, se neten, digitalizáltan (a perseuson néztem). Valaki segítsen megtalálni, akár könyvtári katalógusban, akár neten elérhető formában, akárhogy! Elég béna vagyok az ilyesmihez, és egyszerűen nem tudom elhinni, hogy sehol sem elérhető.

A legjobb volna az alábbi kiadás (de bármi mással is megelégszem):

Corpus fabularum Aesopicarum I. Ed. August Hausrath. Ed. alt. cur. Herbert Hunger. Leipzig, 1970.

Köszönöm


2011. nov. 16. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Hát hogy őszinte legyek egyelőre csak ezt találtam. Elég összevisszaság, de ha kicsit lejjebb mész ott elkezdi írni a részeket. Megnéztem a magyar változatot és az alapján stimmelt. Remélem megfelel ... bár nem a legjobb :)


Ha találok jobbat belinkelem :)

2011. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
wow, köszönöm hogy keresgéltél. a gond csak az, hogy ez latin. én meg ógörögöt keresek. de azóta kutatgattam, és úgy tűnik, az elte könyvtárában megtalálható. majd jövőhéten elmegyek. amúgy köszi!
2011. nov. 18. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyarul megvan .pdf-ben, ha kell, akkor átküldhetem.

ELTE klasszika-filológia könyvtárban nézted már? (Múzeum körút 6-8 F épület) Itt biztos megvan ógörögül is.

2011. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
magyarul nekem is megvan, és azóta elmentem az elte könyvtárába, és ha kikölcsönözni nem is tudtam, lemásoltam a szükséges részeket. köszönöm.
2011. dec. 4. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!