Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A HR-es szakma [emberi erőforr...

A HR-es szakma [emberi erőforrások]mennyire számít jólfizetőnek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 18:04
 1/8 A kérdező kommentje:
jól fizető*
2011. nov. 16. 18:05
 2/8 anonim válasza:
Amennyiben sikerül munkát találni vele, jól fizet, nem az egekbe menően, de nem is minimálbér.
2011. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A HR terület nem éppen a cégek legjobban fizettt területei, de ki lehet fogni jó állást.
2011. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, én egy btk szintű dolgot képzelek el
2011. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"nem tudom, én egy btk szintű dolgot képzelek el"

...vagyis?

2011. nov. 16. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A HR-nek köze nincs a bölcsészethez. Masszívan gazdasági terület és aki azért választana HR szakmát, hogy egy bölcsész irányultságú tudással gazdasági szakemberek fizetését kapja, az nagyon el van tévedve. Ahogy én is voltam, amikor HR-re mentem.

A HRnek nincs kimondottan nagy hagyománya Magyarországon, tehát nem kifejezetten alap dolog egy jó HR-es a cégnél. Ahhoz, hogy mégis HR-s légy egy cégnél, piacképes diploma kell, amit a Corvinus Egyetem tud csak megadni. De. A Corvinusos HR képzés a Közgazdaságtudományi karon van az Gazdasági elemző és Alkalmazott Közgazdaságtan szakok mellett, tehát durván reál és gazdasági területen. Tény, hogy a HR a kar "büfészakja", de kemény matek, statisztika és gazdasági infó van.

Amennyiben elvégzed és kapsz állást, nem lesz jólfizető állásod. Átlagkereset. Nem minimálbér, de nem is ha havi 300 ezer +os menedzsmenti vagy pénzügyi fizetés. Amit még tudni kell: ha baj van egy cégnél és le kell építeni, a HR-est küldik el elsőként. Egyelőre nem létfontosságú eleme egy Mo-i vállalatnak a HR és a gazdasági helyzetet elnézve egyhamar nem is lesz.

19/L

2011. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én azért úgy tudom, hogy volt régebben is HR csak azt úgy hívták, hogy munkaügy....
2011. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

úha,akkor ez a szakmát is eltávolítom a listámról:D

én inkább humán beálítottságú vagyok :/

2011. nov. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!