Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nyelv tanulásának a hatása?

Nyelv tanulásának a hatása?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni spanyolul, olyan hanganyagos könyvből.

Gyorsan lehet vele haladni, mert akkor is gyakorolhatom a nyelvet, ha buszon utazok vagy kocsit vezetek, és egyébként is tudok rá időt szakítani(előtte a kockulás vitte el :).


Tehát az van, hogy egy hónapja már tanulok, és észre vettem magamon hogy valahogy másképpen működik az agyam.

- A magyar nyelvet is másképpen hallom;

- régebben egyáltalán nem voltak álmaim, mostanra pedig majdnem minden este valami színeset álmodok;

- mitha izmosabb lenne az agyam;

és még sorolhatnám mert sok minden van még, de elég nehéz így leírni, tehát nagyon különös és érdekes az egész.


Akkor fel is teszem a kérdésemet végre (: nektek van-e valamilyen tapasztalatok ezzel kapcsolatban?


2011. nov. 18. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
tapasztalatom nincs,de egyszer olvastam egy olyan cikket amiben egy olyan kísérletet végeztek,hogy kiknek az agya fog jobban illetve kik tudnak jobban gondolkozni.Azok akik csak egy nyelven tudnak,vagy azok akik több nyelvet is tudnak használni.Az egész kísérletből az derült ki,hogy akik más nyelven is beszélnek azok sokkal jobban kitudták használni az agyi kapacitásukat és jobban is válaszoltak a kérdésekre.Remélem érted mitakartam ezzel leírni :D
2011. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A nyelv agyra gyakorolt hatásairól több elmélet is van amik asszem még mindig versengenek egymással. Az egyik ilyen elmélet a sokrétű Noam Chomsky-tól származik.
2011. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!