Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Anglisztikára jelentkezés a...

Csekito kérdése:

Anglisztikára jelentkezés a cél (DE), ám ez inkább csak egy ugródeszka, úgymond "valahol el kell kezdeni lépés". Célom egy ritka nyelvből fordítói vagy tolmács állás, hogy érhetném ezt el? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Dilemmák gyötörtek egyfolytában gimnazistaként (most vagyok végzős), milyen szakon lenne érdemes folytatni, természetesen mindennemű ötletre a válasz az: "áh ezzel mehetsz hamburgert összerakni" dolog volt. Hallom és osztom is, hogy angol tolmácsból már a kutyának sem kell és igazándiból a legkevésbé sem izgat mert az emberek hátsó fele is beszéli lassan.Ám a jelentkezéshez be vagyok rendezkedve, emelt érettségi stb. ami csak kell, németből is fel akarok menni egy felsőfokú végzettségig, ám a cél egy különleges nyelvet megcsípni, arra még lehet kereslet. Vagy inkább egy szakmát kéne minornak választani később?!Hát fene tudja mi a jó.
2011. nov. 26. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, Mo-n mindenki beszél angolul, csak azok a fránya külföldiek nem értik meg!
2011. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel azt akarod mondani, embere válogatja ki alkalmas arra hogy megértsék?:DAkarom mondani aki meg is tud nyilvánulni szintnek megfelelően?!
2011. nov. 27. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Azt hogy a legtöbben akik azt mondják hogy tudnak angolul, azok nem tudnak.
2011. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mi számít neked rikta nyelvnek?

Nekem egy barátnőm germanisztikás, ő műfordító akar lenni. Most szegeden tanul, aztán megy majd tovább pestre.

Tolmácsnak nem mehetsz majd csak úgy el, hogy majd találok egy ritka nyelvet, az első lépés maga a nyelv kiválasztása.

azt meg nem hinném hogy az emberek hátsó fele is beszélné az angolt, kicsit el vagy szállva ebben a kérdésben. Ismerek olyanokat az angilisztikáról, hogy nem hajlandó feliratos filmet nézni, mert idegesíti a felirat, meg az eredeti nyelv...

2011. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
írtam neked egy privátot,. majd nézd meg, sok hasznosat igyekeztem írni. a lényeg, hogy ha anglisztikára akrsz jönni, akkor alapnak jó, és ad egy stabil tudást, de ha nincs még mellé valami, akkor kevés lesz. /én is Anglisztikás vagyok, első féléves, az ELTÉ-n./
2011. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!