Pókhalálebédfagyi kérdése:

Mit jelent ez a mondat? Magyarul van, de nem értem, ha meghalok se.

Figyelt kérdés

"A leképezés árnyékvilága egyszerre ér csúcspontjára s enyészik el a kartográfusok őrült ötletében térkép és terület ideálisan egyforma kiterjedéséről. Eltűnik a szimulációban, amely már nem spekulatíve és diszkurzíve, hanem nukleárisan és genetikusan működik. Búcsút int az egész metafizika. Nincs többé tükör a lét és megjelenési formái között, a valódi és fogalma között. Nincs többé képzeletbeli egybeesés: a szimuláció dimenziója a genetikus miniatűrizáció. "



fffuuuuu -.-


2011. dec. 27. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mátrix? :D

A lényege, hogy a szimuláció már nem a valóság élethű mása, hanem egyenértékű vele, sőt a határok is elmosódnak, nincs külön valóság és annak egy leképzése (-> kartográfusok őrült ötlete).


Az idézet Jean Baudrillard-tól van.

"A Mátrix című film első részében Neo, a főszereplő Jean Baudrillard: Simulacre et Simulation - Látszat és láttatás - című, 1981-ben írt könyvéből vesz elő egy CD-t. A rejtekhely az On Nihilism című utolsó fejezet helyén van kialakítva."

( [link] )

2011. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez magyarul azt jelenti, hogy 'Bla, bla, bla'. Ilyen az, amikor egy posztmodern filozófus közlési kényszerben szenved, de nincs tényleges mondanivalója.
2011. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen, ezt olvasom épp, és sejtettem is, hogy erre próbál utalni, na de... c'mon...

a másodikkal értek egyet... vagy a fordítás pocsék, ki tudja.

2011. dec. 27. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig a válasz egyszerű. Ha nem érted, ne erőltesd, mert számodra nem mond semmit. Nincs ebben semmi rossz. :D

Amúgy tényleg túl van bonyolítva.

(Első voltam.)

2011. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van aki i.e. 6-7 körüli évekre teszi, de a hónap tényleg kérdéses. Ez a karácsonyi időpont valószínűleg a korábbi téli napforduló körüli pogány ünnepek miatt alakult ki.
2011. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, rossz helyre ment. :DD

(12:50)

2011. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem baj, legalább már ezt is tudom! :D

kösz a Mátrix referenciát, jól jön.

2011. dec. 27. 12:55
 8/9 anonim válasza:
Te véletlenül nem Schmitt Pál vagy?
2012. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mit ártotam neked, Feri, hogy iggy leleplezzell mindenki elöt
2012. máj. 19. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!