Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha nagyon mély válság borulna...

Ha nagyon mély válság borulna a világra, ha mindennaposak lennének a halálesetek, éhezés lenne, nem lennének meg az élet alapvető feltételei, akkor az emberiség mennyire tudná megőrizni a méltóságát?

Figyelt kérdés

Gondolkodtatok már azon, hogy akiket jó barátoknak tartotok, vagy olyanok, akiket csak "havernak", azok lehet, hogy elárulnának titeket ha elég nagy lenne a kényszerítő erő? Vagy azon, hogy olyan ember, aki gyengébb, butább, nem ismer elveket, az képes lenne állati szintre süllyedni? Ahogy Joker mondta a Sötét Lovagban: "ha leomlanak az erkölcs falai, ezek a civilizált emberek megeszik egymást" (nem pontos, angolul láttam).


Mi erről a véleményetek?


2011. dec. 29. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyire most van - én erről nem beszélnék feltételes módban. :) :(
2011. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos ez a jövő, (a jelen még csak a kezdet).

Az ember egy természetből származó ösztönlény, és ha az életben maradásról van szó bármire képes.

2011. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Silber ***** válasza:
Ha csak a New york-i 1-1 napos áramszünetek okozta pánikot és elállatiasodást nézzük, és sok jót nem remélnék...
2011. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés az, hogy most van-e egyáltalán méltósága az embernek. Sokszor úgy érzem hogy az állatok szintjére süllyed néhányunk, elnézve a Szíriai, Egyiptomi képeket, vagy látván az agymosástól önállóságukat vesztett É-Koreaiakat.
2011. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó... pont most láttam egy filmet tinibandákról Amerikában. A gyerekek ahogy felnőnek, benne is vannak a bandában, kisgyerekkoruktól kezdve az életük része az emberölés, az erőszak, annyiba kerül náluk egy élet, mint egy állaté. A bandák egymást hergelik, a sérelmeiket bosszulják, már egyik se tudja, ki kezdte és sosem lesz vége. Ennél értelmetlenebb felhasználása szerintem nincs az emberi létnek...
2011. dec. 30. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van. És sorolhatnánk a példákat. Szerintem isteni szerencse hogy nem találkoztunk a világegyetemben még más INTELLIGENS fajjal, mert ezt látva ránk robbantanák a naprendszert is. (és igazuk is lenne.)
2011. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az emberiség gyerekkorban van. Minden gyerek követ el hibákat és tanul belőlük. Remélem, belátható idő alatt megnő a kollektív bölcsessége az emberiségnek:D
2011. dec. 30. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy vannak-e felügyelő "szülők", és ha netán igen, akkor van-e elég tekintélyük a "gyerekek" fölött.


Mert ha a gyerek az ipari árammal játszik, akkor saját hibájából már nem sokat tanulhat.

2012. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semennyire. Az "emberi méltóság, felebaráti szeretet, keresztény értékek" stb. - ezek mind csak mázak az emberen, a persona részei (=felvett maszkok).


Eljöhet az idő, amikor egyik ember a másik húsát eszi meg. (ma ez még csak közvetett módon történik / a múltban már sokszor megtörtént a gyakorlatban is... pl. Jeruzsálem ostromakor).


Az élet alapja nem szeretet, hanem önszeretet (és a vágy a motor).


Az élet jelensége szemben az entrópiával, az univerzum erről szól.

2012. máj. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!