Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » "Azt a tényt, hogy a 'finnek'...

"Azt a tényt, hogy a 'finnek' nyerték meg az ugor–török háborút, alig lehet tudományos érdemnek nevezni. Lényegében annak volt köszönhető, hogy Hunfalvy és tábora a Bach-korszakban hatalomra került a Magyar Tudományos Akadémián. "?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Márpedig az egyedül a tudományos érveknek köszönhető :)

A magyar nyelv az uráli nyelvcsaládba tartozik, ez a 19. század vége óta bizonyított és elfogadott tény a nyelvtudomány berkein belül, szerte az egész világon.


Éppen Bécs volt az, aki azt is megakadályozta, hogy Pesten Finnugor Intézetet létesíthessenek az egyetemen, erre majd csak 1867, a kiegyezés után kerülhetett sor, de akkor meg a Habsburgoknak már nem volt beleszólásulk a magyar kultúrpolitikába.


Egyébként sohasem értettem, miért akkora gáz sokaknak ma Magyarországon az, hogy a finnek vagy az észtek a mi nyelvrokonaink és nem a törökök vagy a hunok? :)

2012. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

ma 12:44


Én sem értem miért gázabb a finnugor rokonság, mint a büdös-retkes-koszos-barbár hunok?! Egyébként azért ágálnak ellene, mert így nem vagyunk über-Szent-Turul-táltos-szittttttyyya-kelta-summer-sziríuszi-császármesterek. Bocs, ha valamit kihagytam. Ezek az emberek meg vannak győződve arról, hogy a magyar nép valami kiválasztott és szent kötelességünk uralni nemcsak a bolygót, de az univerzumtól kezdve a létezés összes dimenzióját (már ha van értelme ennek). Azt gondolják, hogy a magyarok hozták a civilizációt a világra, innen ered a magyar jézus, a summer-szitttttyyya-kelta-pártus-etruszk-anyámkínja rokonság. Az már tényleg kár, hogy a keltáknak és a summéroknak semmi közük egymáshoz.

2012. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Azt a tényt, hogy a 'finnek' nyerték meg az ugor–török háborút, alig lehet tudományos érdemnek nevezni. "


Pedig ez egy tudományos vita volt.


"Lényegében annak volt köszönhető, hogy Hunfalvy és tábora a Bach-korszakban hatalomra került a Magyar Tudományos Akadémián."


Még ha így is lett volna, elég nagy ostobaság azt gondolni, hogy 2012-ben még mindig a Bach-korszakbeli hatalmi viszonyok határozzák meg a tudományos életet. Eltelt néhány év a Bach-korszak óta, ha nem tévedek.

2012. jan. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!