Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Széchenyi István csak felajánl...

Széchenyi István csak felajánlotta, vagy oda is adta egyéves jövedelmét az Akadémia építésére?

Figyelt kérdés

A válasz önmagában nem elég! A forrást is adjátok meg hozzá!

Történészek válaszára kifejezetten kíváncsi vagyok.


2009. máj. 24. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
oda is adta, de nem csak ő...ezt én még fősulis/gimis tanulmányaimból tudom....sajna konkrét forrást most nem tudok írni...de gondoltam azért leírok egy váalszt aztán majd kiegészítik a többiek...:)
2009. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak felajánlotta, de végül nem kellett odaadnia, mert az ő példáját követve ezt megtették mások.
2009. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom, ha csak a szája járt volna, nem tisztelnénk a mai napig az akadémia alapítójaként.
2009. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

1825. november 3-án, a pozsonyi országgyûlésen, a magyar reformkor egyik vezéralakja, gróf Széchenyi István (1791-1860) birtokainak egyévi jövedelmét, 60 ezer forintot ajánlott fel a Magyar Tudós Társaság – a mai Tudományos Akadémia - létrehozására. Tettét más fõnemesek is jelentõs összegekkel támogatták.

[link] #alap

2009. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!