Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnék új személyiségje...

Hogyan tudnék új személyiségjegyeket beépíteni a személyiségembe?

Figyelt kérdés
Összeírtam 20-22 személyiségjegyet és nem tudom hogy tudnám ezeket beilleszteni a szeémyiségembe, úgy, hogy később ne kelljen odafigyelnem ezek beartására.Vagyis természetes legyen.
2012. jan. 10. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

nem beépítened kell, hanem használnod, mivel minden egyes személyiségjegy benned van...szóval gyakorold, figyeld a megnyilvánulásaidat, és a definíciók alapján alkalmazd azokat, eleinte tényleg kell a koncentráció, de egy idő után automatikussá válik.


ui.: ezt saját tapasztalatból is mondom, mindig az ember dönti el milyen, nem pedig a környezete, neveltetése...ez utóbbiak csak befolyásolnak, DE az egyén határozza meg önmagát.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
legyél skizofrén
2012. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Összeírtam 20-22 személyiségjegyet és nem tudom hogy tudnám ezeket beilleszteni a szeémyiségembe"


Fogalmazzunk inkább úgy, hogy 20-22 készséget el akarsz sajátítani.


A megoldás módja sok-sok gyakorlás, és akkor egy idő után készséggé válik, amit megtanultál. De nem lehet korlátlanul "fejlődni". Akinek pl. nincs zenei vagy humorérzéke, az nagyjából hiába tűzi ki célul, hogy legyen, nem tud sokat fejlődni. Aki félénk, az mondjuk lehet bátrabb, vagy aki hazudozik, az lehet becsületesebb, de a butából nem lesz okos stb.

2012. jan. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!