Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jókai Mór: A kőszívű ember...

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai c. regényre miért igazak a következő állítások?

Figyelt kérdés

-Egy történelmi mű, a magyar szabadságharc "irodalmi emlékműve".

-Egy kalandregény.

-Az anyai szeretet hiteles ábrázolása.

-A hazaszeretet regénye.

-A szerelem regénye.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni!


2012. jan. 22. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre nem tudom milyen választ vársz.Olvastad a köyvet?Ha igen máris rájössz!
2012. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. mert emléket állít a magyar szabadságharcnak, nagy részében arról ír.

2. mert fordulatos, kalandos a cselekménye, pl. menekülés korcsolyán a farkasok elől.

3. mert az anya mindenét kockáztatja a fiaiért, pl. amikor kimenekíti Richárdot.

4. mert a fiúk ellenállnak a fényes pompa csábításának, inkább a hazáért harcolnak, pl. amikor Jenő ahelyett hogy az esküvőjére menne, hazajön Magyarországért harcolni.

5. mert Edit és Aranka is mindent felad a szerelemért.


Kimaradt, de szerintem fontos: a testvéri szeretet regénye, amikor Jenő egy félrefordítás következtében vérpadra megy a testvére helyett, akinek már gyerekei vannak, akikről gondoskodnia kell. Számomra ez a legmeghatóbb része.


Ha elolvastad volna, ezeket tudnád. Mindenképpen olvasd el. Divat nem szeretni, meg hosszú is, elismerem, de annyira jó mű, mind szórakoztatás, mind erkölcsi tartalom tekintetében, hogy kár kihagyni. Csak át kell venni Jókai tempóját, ami kicsit lassabb a megszokottnál (illetve én bevallom, át szoktam lapozni a csatajeleneteket..).

2012. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de A kőszívű ember fiai 17 éves korban még kicsit nehéz olvasmány.
2012. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!