Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a II. világháborút az amerikaiak nyerték?

Figyelt kérdés
Épp most beszélgettem erről az egyik barátommal, és szerinte nem Amerika nyert. De hát ledobta az atombombát a Japánokra... Erről is más a véleménye, szerinte szörnyű tett volt, szerintem meg jogos, végülis ha nem teszi, akár több évig elhúzódhatott volna még a háború, és megéltek voln még egy-két Pearl Harbor-t. Szerintetek?
2012. jan. 23. 00:17
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
Amerika nyerte.
2012. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Shai-Hulud ***** válasza:
A barátod utálja Amerikát. Van ilyen.
2012. jan. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
97%

Az USA megnyerte a világháborút. Ebben nem értem mi a kérdés.

A háború pedig atombomba nélkül is ugyanakkor ért volna véget, hiszen akkoriban az amerikaiak már Tokiót ostromolták (ha nem vették már be). Az volt csak a kérdés, hogy a japán vezetés meddig dacol Amerikával és mikor törődik bele végre a vereségébe. Az atombomba pedig meggyőzte Hirohitót, hogy innen már nincs tovább. Ha nincs atom, akkor talán még pár napig, esteleg egy hétig vacillál, de akkor is ugyanúgy megadja magát. Különbség szinte nulla. Egy-két Pearl Harbourt pedig nehezen éltek volna meg, mivel addigra japán flotta gyakorlatilag nem létezett.


Amúgy a barátod szerint ha nem az USA nyert, akkor ki? Papíron valóban nem ők voltak az egyedüli győztesek, de talán hosszú távon az USA nyert a háborúval a legtöbbet, max. a Szovjetunióval holtversenyben.

2012. jan. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
62%
A barátod hülye, ez nem szerintem-szerinted kérdés,hanem ez tény.
2012. jan. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

amerika nyerte hisz japán kapitulált 1 hadihajón alá is írták ezt..



atombomba meg csak 1 dolog akkor tört meg teljesen az ellenállás....a discoveryn vagy a nat geo-n szokott lenni erről 1 sorozat,ajánlom neki...

2012. jan. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
53%
Igazából az atlanti hatalmak nyerték meg a háborút, Anglia, Franciaország és a többi szövetséges, közöttük Amerika. És ebbe beletartozik Oroszország is :)
2012. jan. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Butchernél a pont.

Az atombombát meg azért kellett ledobni, mert ki kellett próbálni élesben is.

2012. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Antimod ***** válasza:
71%

"szerintem meg jogos, végülis ha nem teszi, akár több évig elhúzódhatott volna még a háború"


Jogos volt ezért kiirtani két nagyvárosnyi embert? Ilyet!... :o


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

"akkoriban az amerikaiak már Tokiót ostromolták (ha nem vették már be)."

Ez, ugye tudod, mekkora butaság. Hacsak nem átvitt értelemben írtad a "Tokiót", meg az "ostromot".

Egyébként, ha nem Amerika (+ Anglia, SZU, Franciaország) nyert, akkor ki???

Az atombombáról pedig: sztem azoknak a történészeknek van igaza, akik szerint a bomba ledobása már inkább a hidegháború első hadművelete volt. Magyarul, legalább annyira az oroszoknak szólt, mint Japánnak.

2012. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Ha a barátod szerint mi nyertünk Mohácsnál azon is elkezdtek majd vitatkozni? :)
2012. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!