Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ókori egyiptomi történelemben...

Ókori egyiptomi történelemben jártasak, van ilyen fáraónő?

Figyelt kérdés
Egy egyiptomi fáraónőt keresek, aki VII. Kleopátra előtt uralkodott, és trónra kerülésekor egy háborúnak lett vége, amiben Egyiptom nagy károkat szenvedett és sok ember meghalt, de "győztes" félként került ki.
2012. jan. 27. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Wiki alapján nincs ilyen, de talán Hatsepszut? (Ő azért egész sokáig uralkodott.) Illetve II. Kleopátránál beszél háborúról és római segítségről, de kérdéses, hogy az a trónrakerülés után/előtt történt (társuralkodóként említi ie. 170-ben).
2012. jan. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Megnézem az elsőt.

A II. Kleopátrát én is néztem, de ott ha jól emlékszem nem írt Egyiptomot pusztító háborúról, csak hogy Egyiptom támadta a szíreket...


Köszönöm, hogy írtál, megy a kéz!

2012. jan. 29. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is Hatsepszutra tippelnék.
2012. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, neked is ment a zöld kéz.


Igazából csak egy álom volt, gondoltam hátha van ilyen fáraónő.


Egy háborúnak volt vége amit Egyiptom nagy veszteségek árán de megnyert. A termőföldeket feldúlták, a városokban is nagy kár keletkezett és én lettem a következő fáraó :D

A tanácsosaimtól tudtam hogy az emberek dühösek, mert az otthonaik és a földek is tönkrementek hiába hogy megnyertük a háborút, úgy hogy nem igazán volt az a nagy győzelem mámor az országban.

Még egy ellenséges hajó orrdíszét húzattam ki a szolgálólányaimmal a tengerből, hogy mindig emlékeztessen hogy egy háború milyen nagy károkat okozhat még győzelem esetén is - álmomban kicsit összébbment, nem hinném hogy az olyan könnyű lenne.

Aztán a szolgálólányok rámadtak egy arany-kék köntöst.

Később meg valami beszédet mondtam az embereknek - szerintem ilyet nem is csináltak a fáraók- hogy egy fényesebb, nagyszerűbb jövő áll előttünk és a régi romokból ami a háborúban elpusztult egy új birodalmat építünk, együtt.

Ilyen inkább lelkesítőbeszéd, hogy ne törjenek ki zavargások az elégedetlenség miatt.


Tudom, dilis hogy egy álom miatt kérdezek ilyet.

Csak kíváncsi voltam hátha van ilyen fáraónő...

Még a nagy építkezések passzolnak is a sztorihoz, mert hát azt ígértem. :))

2012. ápr. 16. 23:48
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

"Egy egyiptomi fáraónőt keresek..."


Adj föl társkeresési hirdetést, hátha. Megér egy próbát. :D

2014. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom, régi kérdés, de ha még érdekel: nem fáraók ugyan, de a hükszosz kor utáni királynékra ráillik a sztori. A hükszoszok megszállva tartották Egyiptom északi részét, de a déli uralkodócsalád Szekenenré, Kamosze és I. Jahmesz uralkodása alatt harcot indított ellenük és újraegyesítette az országot. Szekenenré anyja, Tetiseri, valamint a felesége, Ahhotep, illetve Szekenenré lánya, I. Jahmesz felesége, Jahmesz-Nofertari kb. olyan lehetett, amit leírtál (Ahhotep katonai kitüntetést is kapott).
2019. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!