Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Úgy tudom emelt magyar szóbeli...

Úgy tudom emelt magyar szóbeli érettségi mellé járul egy feladat is. Ez milyen típusú szokott lenni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


és itt a megoldása



[link]


Jó felkészülést!

2012. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szobelit irt a kerdezo!


Az en teteleim anno:

Regionalis irodalom

Koszonobeszed reszei

Irjon koszonobeszed-vazlatot a vegzosok ballagasara amit az iskola elott adna elo.


Vmi ilyesmi volt... Vagy lehet nem

Koszonobeszed hanem vmi maskepp volt, hulye vagyok a magyarhoz, a nyelvtanos teteleket rogtonoztem az irodalmat meg benyaltam mint a kisangyal, igy sikerult 91%-ot osszehozni xD

2012. febr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

ugh bocsi, ezek nekem középszinten voltak.

sztem emelten is valami hasonló gyakorlati feladatra számíts

2012. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Emelt és középszinten is jár feladat a szóbeli mellé. Mindig az adott tételhez kapcsolódik. A nehézségi szint pedig ugye ég és föld az emelt és közép között, de nem kell belehalni. Középszinten pl. idén "A nyelv területi tagolódása..." tételnél olyan feladat lesz, hogy egy tájszólásos szöveget kell átírni köznapi nyelvre, tavaly emelten viszont volt olyan feladat, hogy az egész eredeti nyelven íródott Halotti beszédet kellett magyarra fordítani... szerintem érezhető a különbség.
2012. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!