Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol találhatok az inkvizícióró...

Hol találhatok az inkvizícióról hiteles történelmi dokumentumokat? (részletek lentebb, kérlek olvassátok el)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lennem, néhány kérésem a kedves válaszolókhoz ha nem probléma:


1. Először is szeretném elmondani, hogy Katolikus hitvédelmet nem kérek! Olvastam már olyan véleményeket, és tudom hogy ők bizonyos részket mítosznak mondanak, ráadásul számomra zavaró, amikor bemásolnak arról, olyan sok szöveget... Köszönöm, de nem kérek ilyet, ellenkező esetben töröltetem a választ.


2. Olyan történészek véleményére lennék kíváncsi, akik elfogulatlanul közelítenek a témához. Nagyon érdekelnének a témával kapcsolatban azok a dolgok is, amiket például az egyetemeken, főiskolákon tanítanak. Érdekelne, hogy pontosan hány áldozata volt az inkvizíciónak, kik rendelték el, milyen kínzások voltak stb...


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2012. febr. 11. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg tudsz németül, van a YouTuben ezzel kapcsolatban egy 3 részes német dokumentumfilm-sorozat:


Die geheime Inquisition 1_3 Feuer des Glaubens


http://www.youtube.com/watch?v=wq84Zq_27og


Die geheime Inquisition 2_3 Kerker des Geistes


http://www.youtube.com/watch?v=phT6hTkKL3M&feature=related


Die geheime Inquisition 3_3 Wächter der Kirche


http://www.youtube.com/watch?v=wg5wJKsaCe4&feature=related

2012. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm szépen a linkeket :-) ha tud valaki magyar forrásokat, akkor azokat is megköszönném ^^
2012. febr. 11. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hol találhatok az inkvizícióról hiteles történelmi dokumentumokat?"


Edward Peters: Inquisition

Henry Kamen: The Spanish Inquisition: A Historical Revision

Richard Kieckhefer: Repression of Heresy in Medieval Germany


Ezek amerikai egyetemi kiadványok.


"Érdekelne, hogy pontosan hány áldozata volt az inkvizíciónak"


Senki sem tudja. A spanyol inkvizícióról lehet 5-6 ezres számokat olvasni, de ennél valószínűleg több volt (most nem kezdem fejtegetni, miért). A középkori inkvizíciókról szórványos adatok, anekdoták vannak inkább, statisztika nincs.

2012. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszönöm a segítséget!

2012. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ugyanis én is erről keresgéltem, épp ki akartam írni ezt a kérdést Így pedig már nem kell :d
2012. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Boszorkányok pörölye (magyar nyelvű)

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!