Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik-e olyan település...

Létezik-e olyan település Magyarországon, amelyet már Szent István idején is említenek, és a mai napig nem volt egyszer sem más ország/birodalom része?

Figyelt kérdés
Tehát olyan települést keresek, amit nem foglalt el a török, nem csatolták el Trianonnal, és más hatalmak sem vették soha magukhoz. Vagyis István óta mindig is Magyarország része volt. (A Monarchia nem számít.)
2012. febr. 15. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos a válasz nem, nincs ilyen.
2012. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A három részre szakadt Magyarország Királyi Magyarország részét megszálltnak tekinted?
2012. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt nem. Én úgy tudom, hogy Ferdinándot megválasztották, tehát konkrétan nem seregekkel foglalta el a királyi darabot, hanem csak mint uralkodó vette át a stafétát. Tehát nem szállta meg ÉNY Magyarországot, bár igaz, hogy ezután több magyar várat is megostromoltatott... Ha tévedek, akkor javítsatok ki.
2012. febr. 15. 21:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Pannonhalma, Esztergom, Csepel, Óbuda, Almásfüzitő, Dudaföldvár, Tápé, Ősi, Kér, Börgönd, Vörösberény (Balatonalmádi), Paloznak, Balatonkenese, Csongrád, Pécs, Pécsvárad, Kalocsa, Székesfehérvár, Veszprém, Vasvár, Úrhida, Gyöngyöspata, Heves, Kapuvár, Sopron, Mosonmagyaróvár, Szeged, Szolnok, Békés, Szerencs, Nógrád. Még biztos rengeteg van.
2012. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit nevezel "elfoglal"-nak. Mert ha az "elfoglalás"-nak számít, hogy átvonult egy idegen hadsereg, akkor egy ilyen település sincs, mert ha máskor nem, a tatárjáráskor átvonultak mindegyiken. Vagy mondjuk Győr pár évig volt török kézen, és egyszer bevonultak oda a franciák, Mosonmagyaróvárt pedig többször is megtámadták a Bécset rohamozó törökök, ráadásul kapott 2 német és 1 cseh támadást is a 12-13. században.


Ha viszont az ilyen rövid megszállások nem számítanak "más országhoz tartozás"-nak, akkor kb. ami az Esztergom-Nagykanizsa vonaltól valamivel nyugatra van, arról mondható ez.

2012. febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, amit nem foglalt el a török, ezt csak most olvastam. Azért még maradt néhány.
2012. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A nagyedik válasz gondolom az ezer éves mai települések listája, de ezekböl engem az érdekelne, ami azóta a mai napig nem volt elfoglalva. Én is az Esztergom-Nagykanizsa vonaltól nyugatra keresgélek, de eddig valamennyi város aminek utánanéztem néhány évet külföldön töltött. Köszeget a Habsburgok foglalták el a 13. században, Sopront a csehek II. Ottokár révén, Vasvárat a tatár és a németek is elfoglalták, de talán van ott egy-két olyan település, amit minden hadsereg elkerült, és még ma is megvan. A tatár tudtommal csak azt dúlta fel ahol nem volt kövár, tehát a 13. században az erödített települések elvileg megúszták a dolgot (pl Köszeg). Ha van még tipp ilyen településre, azt szívesen veszem.
2012. febr. 16. 12:58
 8/10 anonim ***** válasza:
most ha azt írod hogy a osztrák uralom nem számít akkor a 4. nem ír hülyeségeket bár nem olavstam végig de esztergom minimum jó annyit megpillantottam , de amúgy volt olyan hogy török területen de megőrizte szuverén subregionális hatalmát ..
2012. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Látezik: szombathely, székesfehérvár, Budapest. És még egy jó pár. Nyilván a nevük változott,de ezek már a római korban is meghatározó települések voltak.
2012. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szentendre.
2013. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!