Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A gazdaság újraindítása...

A gazdaság újraindítása segítene problémák megoldására?

Figyelt kérdés
És itt eléggé globálisan gondolkodok...maga a világgazdaság újraindításába....hiszen ez egy nagy hálózat....aminek a a szálai össze vissza vannak.olyan mint egy számítógép mikor elindítunk minden programot meg telepakoljuk.egy format és egy újraindítás..és minden flottul működik...az országok össze vissza tartoznak egymásnak...ez így nem is gazdaság hanem egy nagy káosz..semmi értelme..és nem hiszem el hogy nem tudja valaki a megoldást....és még van egy nagy dilemmám..nem vagyok túl sokan ezen a földön??? mert..szerintem tegyük fel a földön minden embernek egyformán lenne mindene..szerintem...az is kevés lenne..egyszerűen túlnőttük ezt a földet....ne küldjetek el sunyiba..csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2012. febr. 22. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor ha Jancsi tartozik nekem 100.000 forinttal akkor én azt csak úgy felejtsem el hogy Jancsi felelőtlen és nem fizeti vissza a pénzt, nehogy az "új" gazdaságban hátrányokkal induljon? Na és mi van a nyersanyagokkal, termékekkel? Azoknak az új rendszerben is ugyanakkora értéke lenne mint a mostaniban. Még ha ahogy te mondod, mindenkinek egyformán lenne mindene akkor sem állna fenn sokáig ez a rend, vannak akik a vagyonukat úgyis elkótyavetyélnék, mások pedig felhalmoznának. A gazdaásgi folyamatokat az ember, az emberi természet és gondolkodás alakítja ördögi körré.
2012. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A gazdaság újraindítása segítene problémák megoldására?"

nem.


".és még van egy nagy dilemmám..nem vagyok túl sokan ezen a földön??? "

de. :-)

2012. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igazából Jancsi tartozását elfelejteni még mindig jobb lenne mint hogy Jancsival hülyére verjétek egymást.és akkor mi lenne..ha magát a világot..egy országnak tekintenénk? és azt termelnénk ki ami kell az embernek...lényegében ez lenne egy ország lényege..hogy a benne lévő embereknek mindig legyen mit enniük legyen mit felvenniük,legyen mivel járniuk stb...ami ugye nincs egy országon belül azt importáljuk...de ha eltűnnének az országhatárok eltűnne az import..így mindenki egy országhoz tartozna mindenki egyenjogú lenne...tudom kivitelezhetetlen..de nem lenne rossz.
2012. febr. 22. 23:00
 4/7 A kérdező kommentje:
meg amúgy...mindenki tudja...hogy mennyi az államadósságunk..azt mi soha nem fogjuk visszafizetni..ez tény...lehetetlen...akkor mégis mi lesz? végtelenig fogunk tartozni? ez hülyeség...ezt csak úgy tudnák visszafizetni ha az állam bevétele több lenne ,mint amibe kerül maga az állam fenntartása...de ez lehetetlen! Földrajzilag olyan kaksi helyen vagyunk hogy soha az életbe nem fogjuk ezt visszafizetni..és akkor mi lesz? ezt mondja el nekem valaki.
2012. febr. 22. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:

1. A gazdaság újrainditása önmagában nem segitene, mert a zsidók ugyanúgy összeharácsolnák maguknak a hatalmas vagyont, kiépitenék a rajta keresztül a hatalmi hálózatukat, és ugyanitt tartanánk.(Lehet nácizni, de ez a valóság, mellesleg zsidó alatt nem a zsidó vallásúakat, hanem a zsidó viselkedésüeket értem)

2. Olyan, hogy minden embernek megvan mindene, amire szüksége van, soha nem lesz. Ez egy utópia. Neve is van: kommunizmus. Soha nem fog megvalósulni. Éspedig azért nem,mert természetellenes elképzelés. Minden életforma, minden élőlény sajátja, hogy nem ismer korlátokat, és ez magával vonja a versengést. Fajok között, a fajok populációi között, a populációk egyedei között. Mindig lesznek vesztesek és nyertesek.

2012. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

A konkrét magyar államadósságot felesleges belekeverni a dologba. Az meg butaság, hogy ne lehetne kigazdálkodni. Csak se a vezetők se a nép mentalitása nem alkalmas rá.


Csak egy pár példa:

- Svájc. Földrajzilag sokkal rosszabb helyzetűek, mint mi, alig van termőföld, gyk. mindent importálni kell, mégis gazdag ország

- Anglia dettó.


Magyarországon jelenleg parlagon áll isten tudja hány százezer hektár termőföld, ami az EU legjobb minőségű termőföldje. De nem éri meg bevetni az elcseszett adórendszerünk miatt.

És ahelyett, hogy a tisztelt kormány újragondolná, hogy biztos jó taktika-e a csillagos égig emelni az adókat (hogy utána a nép ott bújjon ki alóluk ahol csak lehet) ahelyett, hogy csökkentenék őket, cserébe nem a bratyizás meg a kisvállalkozások sz0patása menne a NAV-nál, hanem anális izgatásban részesítenék az adócsalókat...

2012. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

02-23 08:53


Jó sok hülyeséget ideírtál, de minek is?

2012. febr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!