Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek hogyan lehetnék...

Szerintetek hogyan lehetnék okosabb, bölcsebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gyerek vagyok még, és utálok olvasni pedig azt mondják aki sokat olvas annak jó lesz a szókincse,de egyszerűen 2 betűt utálok elolvasni ( könyvből,........facebookon akár 100-at is) csak azt szeretném,hogy lehetnék bölcsebb, jobb szókincsű ember? mert nem szeretnék úgy felnőni,hogy alig tudok makogni 1-2 szót :S ( politikát is utálok nézni TV ben)
2012. febr. 22. 21:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
basszus, mi az hogy nem szeretsz olvasni?...
2012. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
egyszerűen rosszul vagyok a könyvektől.:S
2012. febr. 22. 21:50
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Hát mivel nem szereted az olvasást kettőt tudok ajánlani.


1.Assassin's Creed.Az egy pc játék,és nagyon sok történelmi személy szerepel benne(főleg a 2. résztől),és onnan is okosodhatsz,és utána hátha lesz kedved olvasni könyveket.


2.Nézzél dokumentumfilmeket.


Ajánlom járjál sok versenyre,ahol főleg be kell mutatni valamit,beszélni kell 10-15 percig.

2012. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hat en nagyon szeretek olvasni de mostanaba valahogy sajnalom raszanni az idot:p Ezt ugy oldottam meg hogy hangoskonyveket (audiobook) halgatok amikor lefekszem, olyan temakrol amik erdekelnek.(regenyeket mar reg nem olvasok, inkabb tudomanyos dolgokat). Magyarul sajna nem tudok ajanlani semmit mert en angol konyveket szoktam halgatni, ha tudsz angolul es erdekel a dolog, dobj egy uzit.
2012. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
utolso vagyok;a dokumentumfilmezes szerintem is jo otlet:P
2012. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
történelmi filmek,amik nem hálivúdból jöttek.
2012. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bármit olvasol vagy nézel, nagyon válogasd meg. Az utóbbi években rengeteg olyan "dokumentumfilmet" láttam, ami félrevezeti az embert. Olyan is van, ahol konkrét tárgyi tévedések vannak, de pl. olyat is láttam, ahol tulajdonképpen igaz volt minden, de úgy beszéltek a hettitákról, mint valami titokzatos mitikus népről, akikről szinte semmit nem tudunk, és a birodalmuk összeomlásának okát senki nem tudja. Ez egyszerűen nem így van.

Az ilyen filmeket érdemes messze elkerülni. Olyanokat nézz, amiket valóban elismert szaktekintélyek készítettek.

Viszont előbb-utóbb muszáj lesz olvasnod. Iszonyú sok olyan anyag van, ami nincs megfilmesítve, adott esetben nem is lehet megfilmesíteni, vagy csak komoly veszteséggel. Sok alapmű is ilyen.

2012. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
nézzél spongyabobot meg hupikék törpikéket.vagy finiesz és förböt.
2012. febr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig az máshogy nem fog menni... Egyik barátom olvasni semmit nem olvas, politika se érdekli őt, viszont sok ismeretterjesztő anyagot néz TV-be. Akárhányszor beszélgetünk vagy vitázunk valamin (nem egymásnak esés) mindig én jövök ki belőle "nyertesként". Hiába nagy a lexikális tudása (beismerem hogy többet tud nálam a legtöbb téren), ha nem tud érvelni, amit ilyen műsorokból nem fog elsajátítani.
2012. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A szókincsnek nincs igazán köze se az okossághoz se a bölcsességhez, csak a műveltséghez. Ha meg akarod szeretni az olvasást, akkor ajánlom a rövid fantasy könyveket. Azokból valami szókincs rád ragadhat, de a lényeg az lenne hogy ráérezz az olvasás örömére.


Ha okos szeretnél lenni, akkor gondolkozz sokat, ahhoz nem kell nagyon olvasni. Meg érdekeljen valami, amibe belemélyedsz. Ehhez persze kell olvasni, de csak annyit, amennyire tényleg szükséged van.

2012. febr. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!