Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pusztán nyers logikai megfonto...

Pusztán nyers logikai megfontolásokból kijelenthető-e az 100% (nem 99,9%) biztonsággal, hogy az embernek azért érdemes bármit is megtennie, hogy boldog legyen?

Figyelt kérdés

(kérdésem folytatása...)

Feltéve, hogy a boldogság tág fogalom, ki ettől boldog, ki attól, hol ilyen, hol olyan érzésre vágyik az ember (függ az időtől). )

Egy biztos, hogy a "Miért tesz meg valaki valamit? " és a "Miért tegyen meg valamit valaki? " kérdés nem ugyanaz, és én a másodikra keresem a választ. (Egyébként még olyat nem hallottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy "Valószínűleg azért teszem meg ezt meg azt, hogy boldog legyek. ", csak olyat, hogy "Azért teszem meg ezt, meg azt, mert valószínűleg boldog leszek tőle. ")



2012. márc. 4. 17:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Amint definiálod a boldogság fogalmát egzakt módon, abban a pillanatban válaszolok a kérdésedre. :) Ugye érted a válaszom?
2012. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak még annyit fűznék hozzá, hogy a "Miért tesz meg valamit valki?" kérdésre olyan válaszokat lehet adni, hogy pl. mert boldog akar lenni, mert butaságból, mert félelemből, mert dolgozik benne az életösztön, ezek kombinációja, stb. De én a másik kérdésre keresem a választ.
2012. márc. 4. 17:23
 3/17 anonim ***** válasza:

Kijelenthető.

Más kérdés, hogy érdemes-e ilyet kijelenteni.


"(Egyébként még olyat nem hallottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy "Valószínűleg azért teszem meg ezt meg azt, hogy boldog legyek. ", csak olyat, hogy "Azért teszem meg ezt, meg azt, mert valószínűleg boldog leszek tőle. ")

"


Ez "valószínűleg" :) azért van, mert az emberek zöme nem ismeri eléggé önmagát. Ebből adódóan kis esélyt látok rá, hogy bárki 100% biztonsággal meg tudná mondani mi a boldogságának kulcsa. A 99,9% még inkább valószínűbb, de az sem egy hétköznapi jelenség.


A boldogság egységállapot és örök, nem merül ki a vágyakban és azok kielégítésében, sőt... azok csak örömteli pillanatok, amik idővel elvesznek, és utána az ember újra csak hajkurássza a "boldogságot", mint drogos az újabb adagját (elnézést a durva hasonlatért).

2012. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy megfogtál ezzel a kérdéssel, hogy definiáljam a boldogságot. De pl. van az a boldogság amit akkor érzel amikor valakinek ajándékot adsz, és boldog vagy azért mert ő is boldog. Vagy az is egyfajta boldogság, hogy megértesz valamit. Sőt pl. valaminek a megtanulása (maga a folyamat) is lehet boldogság. Szóval sok ilyen apróságból gondolom összerakni a boldogság-halmazt. Ez a válasz még lehet nem elég kielégítő, de most tényleg tanulnom kell, úgy gondoltam nem lesz ilyen nehéz megválaszolni a kérdést.
2012. márc. 4. 17:52
 5/17 A kérdező kommentje:
(Egyébként én szoktam azt a kifejezést használni, hogy "mert csak", vagy azt mondom magamban, hogy "Hagyjuk ezt az egészet, egyszerűen csak élj!" a túl sok miért ellen, mely kifejezésekkel persze ezer meg egy hiba van, de mégis jó, sőt megkockáztatom életbevágó, s lehet rosszul gondoltam, hogy a kérdésem csak egy egyszerű logikai kérdés.
2012. márc. 4. 18:16
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez most itt nagyon ködösítve volt, de másképpen nem tudom "átadni."
2012. márc. 4. 18:17
 7/17 zeronibble ***** válasza:
Teljesen jól mondod, az öröm és boldogság két egészen eltérő fogalom. Örök öröm és örök szomorúság soha szóba nem került ugye... Kívül sose lehet boldogságot találni. Semmiféle körülmények vagy állapotok nem vezetnek boldogsághoz. A boldogság annak a tudomásul vétele, hogy minden rendben van. Merésznek tűnik?
2012. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"az embernek azért érdemes bármit is megtennie, hogy boldog legyen?"


Igen. Ugyanis ha a boldogságot úgy definiálod, hogy a boldogság az a valami, amire az emberek törekszenek, akkor automatikusan igaz lesz, hogy amit az emberek csinálnak, azt azért "érdemes" csinálniuk, mert a "boldogság"-ért teszik.


Vagy ha az "érdemes" szót definiálod úgy, hogy azt "érdemes" csinálni, ami a "boldogság" nevű valamihez kell, akkor igaz lesz az, hogy amit "érdemes" csinálni, azt azért "érdemes", mert előmozdítja a "boldogság" nevű izét.


" a "Miért tegyen meg valamit valaki? " kérdés nem ugyanaz, és én a másodikra keresem a választ."


Miért aludj? Mert kialvatlannak lenni kellemetlen. Miért egyél? Mert éhesnek lenni kellemetlen. Miért igyál? Mert szomjasnak lenni kellemetlen. Szükségleteink vannak, ezeket ki "kell" elégítenünk, mert a ki nem elégítésük kellemetlen.

2012. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

17:52


"van az a boldogság amit akkor érzel amikor valakinek ajándékot adsz... az is egyfajta boldogság, hogy megértesz valamit"


Meg van az a "boldogság", amikor belövöd a gólt, meg van az a "boldogság", amikor fagylaltot nyalsz, meg mittudomén.


Általában a "boldogság"-on nem ezeket szokták érteni. Ezek élvezetek vagy örömök. A "boldogság" az valami tartós állapot lenne, elégedettség, jó közérzet, vagy ilyesmi. Egyébként nem igazán van jó definíció rá. Szerintem okos ember jobb, ha nem használja a "boldogság" szót, mert az csak zavarokat okoz.

2012. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zeronibble ***** válasza:
Nem értek egyet. Egyszerű mint a faék. Igazából a boldogság annyira végtelenül unalmas, hogy még a növények is kerülik, ha lehet... :)
2012. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!