Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Úgy gondolom kicsi a valószínű...

Úgy gondolom kicsi a valószínűsége a túlvilág létezésének. De ha azt a kis valószínűséget nézzük, elmondható-e, hogy bizonyos tettek a Mennybe való bejutást, bizonyos tettek a Pokolra kerülést valószínűsítik?

Figyelt kérdés
Milyen dolgok alapján mondhatjuk, hogy az egyik tettünk a Mennybe való bejutást valószínűsít, a másik meg a Pokolba való bejutást?
2012. márc. 11. 10:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy személy szerint úgy gondolom, hogy nem szabad azon törni magunkat, hogy mi valószínűsíti a Mennybe, vagy a Pokolra való bekerülést, mert kicsi a valószínűsége a létezésüknek, és az ilyenfajta önsanyargató gondolatok tönkreteszik az embert. Mégis feltettem a kérdést, de úgy mint egy külső szemlélő, vagyis szinte mindegy, hogy mik a válaszok, úgyis úgy fogok élni mint eddig, európai normákat követve, nem igazán vallásosan. Viszont mások számára is jó lehet egy ilyen logikai megközelítés, mint amilyet szeretnék ha sikerülni itt lefolytatni.
2012. márc. 11. 10:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
KÉtlem,hogy bármelyik önsanyargató gondolat lenne. Álztalánosan elmondható, hogy a vallásokban a JÓ és ROSSZ kb megfelel a morális jónak és rossznak. Tehát, ha morális szempontból jót cselekszel (ami egy társadalomban mindenképp ajánlatos) akkor az akár a Mennybe jutásodat is segíti. Ha van.
2012. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2-höz csatlakozva, ugyanígy érheted el egyszerre a börtönt és a poklot. (ha a társadalom normális, valamint van pokol)
2012. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem a kicsi valószínűséggel van gond (akkor nem létezne lottó sem) - hanem azzal, hogy _semmit_ nem tudunk a valószínűségekről. Lehetséges akár az is, hogy ez 0,00000000000000000001% - de akár az is, hogy pontosan nulla.


Ezek alapján fölösleges akár mennyel, akár pokollal (kis betű mindkettő) foglalkozni.


Ami számít, az az, hogy itt, ezen a földön mi lesz az eredménye, következménye a tetteidnek.

2012. márc. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 homo ludensz ***** válasza:
Érzelem nélküli megközelítésben: semmi nincs az univerzumban úgy hogy csak "jó" vagy csak "rossz" minden létező csak a saját ellenpárjához képest jellemezhető. Sötétség a világossághoz a jobb kezem a balhoz az Atya a Fiúhoz képest Atya stb. Én Isten hívőnek vélem magam de tudom hogy a Tízparancsolatnál tovább ragozás már csak diszitgetés az eladhatóság érdekében. Az emberi agy az ismert legmagasabb szerveződés de az univerzumban csak annyit ér mint a lapulevél. Rajtunk múlik hogy hogy a gondolat mint e szerv produktuma építő hasznos vagy romboló káros lesz.
2012. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az a baj, hogy a hittel nagyon kell vigyázni. Mert lehet, hogy először csak kisebb dolgokat von meg magától az ember, pl. nem vesz magának luxusautót, stb., de később minden kis apróságnál eszébe fog jutni, hogy ezt meg ezt nem kéne, sőt állandóan a törvénykönyvet kéne bújnia, hogy pontosan tudja mikor sérti meg a szabályokat. Meg lenne szabva, hogy milyen zenét hallgathat az illető, mit sportolhat, mit ehet, nem másolhat le semmit sem (se fénymásolat, se semmi), nem szexelhet óvszerrel (katolikus vallású személy, akkor pedig mi lesz a sok gyerekkel, hogy lesznek eltartva), stb. És mindezt betartva, állandóan önsanyargatóan azt vizsgálva, hogy minden rendben van-e se biztos, hogy valaki közelebb kerül a mennyhez, mert ahhoz, hogy ezt mondhassuk tudnunk kéne valamit a mennyről, és mindezt logikusan megfogalmazni, valószínűségekkel együtt.

2012. márc. 14. 21:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy szerintem nem is jó, ha valaki tökéletes életet él. Szerintem emberként kell élni, és annak része az is, hogy kicsit csalafinták vagyunk,kicsit csalunk,kicsit erőszakoskodunk, stb., mert embernek vagyunk teremtve, és nem Istennek.
2012. márc. 16. 10:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenkelőtt ajánlatos szerintem elfelejteni, hogy a pokol az egy hely, és a menny, az egy másik hely. "Isten országa bennetek van" - mondja Jézus.

Talán leginkább lelkiállapotnak mondanám ezeket. Ha ellopod valaki pénzét, hogy luxusautót vegyél magadnak, hiába fogod megvenni, nem leszel boldog. Vagy azért, mert gyötörni fog a lelkiismeret, hogy elloptad valakitől a pénzt, vagy azért mert nincs lelkiismereted, hiszen lelked sincs, és ezért bármilyen földi jót egybegyüjthetsz magadnak nem tudsz boldog lenni. Ez a pokol.

Ha jóakaratú vagyok (csak az "elcsépelt " "szeretet" szót helyettesítem a jóakarat szóval) szóval akkor megfizetem tisztességesen aki dolgozik nekem, akár marad nekem egy luxuskocsira való, akár nem.

Akinek viszont épp az "elegendő" szint van, de az tisztességesen, akkor a jóakarat érzése, a tisztességes vagyok" érzés, és más efféle érzések bőve, bőven megadják azt az örömet. Ez a Mennyország.

Vagyis aki tisztességes, jóakaratú, szeretetből élő ember, az a mennyben érezheti magát, a kapzsi örökké a pokolban lesz.

2012. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Túlvilág pedig van. Olyasmi mint ez, csak ott nincs ilyen sűrű anyag mint itt, csak energiák vannak, és lélek is egy energia. És a lelkünket oda visszük, és és a következő életünket a lelkünk tisztasága szerint kapjuk. Ha megint a földre jövünk, akkor fogjuk meglátni, hogy egy pokolba jöttünk-e, vagy egy mennyországba.
2012. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
0%
Aki vétkezik, az biztos pokolra jut.
2020. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!