Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Felnöttek! Hogy ünneoeltétek...

Felnöttek! Hogy ünneoeltétek a Szilveszter estét az 1978-as években?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és nagyon érdekel.

2012. márc. 17. 10:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kort is írjatok.
2012. márc. 17. 10:13
 2/18 anonim ***** válasza:
Na várjunk csak, akkor voltam 4 és fél éves. Szerinted mit csinálhattam?
2012. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
1978-as években? Én csak egy darab 1978-as évre emlékszem.
2012. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az 1978 az csak egy év, a 70-es évekre vagy kíváncsi?
2012. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hetvenes évekre gondol. Bár én akkor még nem éltem ugyan de annyit tudok amit legalább is a szüleim meséltek még néhány éve hogy akkor is voltak bulizgatások, vagy eljártak más szórakozó helyre vagy otthon csináltak házibulit, vagy családi kisebb bulik voltak. Akkor Éjfélkor koccintás mint ahogyan most is ez a hagyomány tudtommal virsli zabálás és alvás volt akkor. Akkor még nem volt olyan hogy minden 2. tizenéves hajnalig bulizott és valamikor hajnali 4-5 körül ment haza hulla részegen. Előre is bocsi hogy így beszélek de én félig még a múltrendszerbe nevelkedtem, akkor is voltak bulik de nem úgy mint ma, és a mai helyzetet nagyon nem nézem jó szemmel. 31/F
2012. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
1978-ban 19 éve fiú voltam. Biztos buliztam és ittam is, mint a kefekötő, de nem hagyott mély nyomot, mert a kolrét helyszínre, társaságra nem emlékszem. (Akkoriban nekem - és a kortársaimnak is - általában a dugáson járt az eszünk, de ez nem kötődik a hetvenes évekhez, amúgy meg nagyon is (élet)korspecifikus.
2012. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

buliztunk,ittunk, szerelmeskedtünk.

Szerintem ez nem változott az elmúlt párezer éveben

2012. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor,hogy.

Volt amikor otthon a TV mellett töltöttük a Szilvesztert. Színvonalas kabaréjelenetek voltak éjfélig. A gyerekek is velünk nézték a TV-t. Éjfélkor a Himnusz után boldog új évet kívántunk egymásnak. Utána neves színészeink,opera és operett énekeseink magyar nótákat énekeltek és együtt mulattak.

Volt,amikor a barátokkal otthon ünnepeltük a Szilvesztert.

Szendvicseket ettünk,bort ittunk,éjfélkor virsli és pezsgő volt.

Volt amikor elmentünk valamelyik szórakozó helyre. Ott is általában volt kabaré előadás.

Innen éjfél után a társaság körbejárta a rokonokat,ismerősöket boldog új évet kívánni.

Még nem volt divat a petárda,csak a papír duda.

Elég hangos volt az éjfél utáni város.

2012. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mi családi körben ünnepeljük apám nem iszik soha és soha nem volt részeg.
2012. márc. 17. 12:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk sehová se menni (legalábbis mi). Néztük a TV-t (a szüleimmel), aztán másnap leszóltuk a műsort, hogy a tavalyi jobb volt. Éjfélkor közösen megittunk egy üveg pezsgőt.
2012. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!