Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Semmi mást, csak pár ötletet...

Semmi mást, csak pár ötletet várok 2 darab kérdésre, mely ötletek lehet, hogy hibásak, épp ezért ötletek. Csak tömör válaszokat kérnék. Hogy mik a kérdéseim?

Figyelt kérdés

Hogy lehetne bizonyítani a túlvilág létezését? Hogy lehetne bizonyítani, hogy bármi amit megcselekszek az jó, vagy rossz, vagy közömbös a túlvilági sorsomat illetően?


Az én ötletem: Jó pár embernek, akik már meghaltak ismerjük az élettörténetét. Ha betekintést nyernénk sokan a mennybe, és a pokolba, és látnánk kik vannak ott, akkor tudnánk, hogy mit szabad tenni, és mit nem.



2012. ápr. 9. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát a túlvilág létezését nem tudom hogyan lehetne bizonyítani. Ha betekinthetnénk a túlvilágba, akkor nem kellene bizonygatni a létét, tehát nyilván ha a léte annyira egyértelmű volna, hogy bárki bekukkanthat, akkor ugyanúgy nem lenne értelme arról beszélni, hogy létezik-e, mint ahogy nincs értelme arról beszélni, hogy létezik-e a Hold.

Viszont az a helyzet, hogy a túlvilág definíciója sem tiszta (ergo nem tudjuk mit keressünk), a lélek definíciója sem tiszta (ergo nem tudjuk, hogy mit kell követnünk, hátha elvezet a túlvilágra), sőt a tudomány mai állása szerint lélek mint a testtől független entitás nem is létezik. Tehát először azt kell bizonyítani, hogy a lélek létezik mint különálló, a testtől független valami, majd a halál után valahogy követni kell ezt az izét és szurkolni, hogy ne a buddhistáknak legyen igazuk és egy épp megszülető kecskébe vándoroljon az adott lélek, hanem tényleg legyen túlvilág. Pusztán ennyi.


A másik felvetésed meg azért nem nagyon jó, mert abból indul ki, hogy mindenkinek minden tette le van írva. Azonban ez nem igaz. Lehet valaki, akiről azt gondoljuk, hogy egy szent volt, de valójában egy szadista perverz volt (ahogy a mai szadista perverzek is jónak tűnnek)… tehát nem tudhatjuk, hogy ki miért ül a pokolban. Meg aztán mindenkinek annyi tette van, nem tudjuk, hogy melyik miatt ül a pokolban az illető. Tehát ha megtalálod Napóleont a pokolban, akkor honnan fogod tudni, hogy egyszer elsütött egy rossz viccet Istenről, amiért megharagudott az öreg, vagy pedig a csatamezőn valakit hátba szúrt…

2012. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vasálarcos válasza:
volt aki átkukucskált, nem is egy. Pl: Hamvas Béla: Túlvilági kalauz (Babérligetkönyv), irtó szellemes, csak ajánlani tudom, útikönyv az átlátogatásra. egyébként nem lenne "túl"-világ, ha "innen" lehetne bizonyítani, vagy akár átkukkantani.
2012. ápr. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
én magyarórán tanultam Dante Alighieri-ről aki az Isteni szinjátékot irta!A tanárnő felolvasott bellőle(pokol) egy rész ,ahol bünők szerint osztályoztak.Esetleg keres rá a neten, nagyon durva!
2012. ápr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meditáció, böjtölés, kitartó törekvés, lemondás húsról, alkoholról, és más effélék eljuttathatnak a betekintés képességéhez.
2012. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És ha a materialistáknak van igazuk, tehát nincs lélek és a gondolataink mind mind biokémiai folyamatok az agyban? Bár én mindig is a tudományban hittem, de ez nekem is kétséges :D Mondjuk ahogy fejlődik a tudomány, ezt az elméletet hamarabb fogják bebizonyítani, mint a túlvilág létezését.


Na szóval, ha én kitalálok valami storyt, hogy meditáció közben jártam a túlvilágban, láttam dolgokat, és mindezt nagyon nagyon jól, meggyőzően adom elő, ti elhiszitek nekem és onnantól az én kitalációm számít majd igazságnak. Ezt ugyanúgy más is megcsinálhatja.


Jól mondják a többiek, valahogy követni kellene a lelket a túlvilágba. A probléma ott kezdődik, hogy ami nem e világi, azt e világi módszerekkel, érzékszervekkel műszerekkel nem tudjuk érzékelni. Hiszen ha nem is a mi világunk része, akkor hogy? Ti hogy fognátok meg egy lelket? :D

2012. ápr. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valójában én nem tudom felfogni, hogy mit jelent az, hogy nem evilági. Ezt is valahogy definiálni kéne. Ha van valami amit nem tudunk se műszerrel, se sehogyan mérni, érzékelni, akkor azt halálunk után miért tudnánk. Hogyha valamit nem tudunk semmilyen módon érzékelni, akkor abból semmilyen következtetést nem vonhatunk le, szóval minden tetted éppúgy lehet jó, mint rossz, de csak akkor ha tényleg nem tudunk semmilyen következtetést levonni.
2012. ápr. 15. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy mi a jó tett? A természet a következőt diktálja:

Az a jó tett, ami segíti az egyed és ezáltal a faj fennmaradását. Az a rossz, ami hátráltatja a fajfenntartást. Ebből következik az emberi természet, a kapzsiság: mindenki sokat akar magának, hogy bebiztosítja az életben maradását és a mások fölött való uralkodást, tehát érvényesülést. Ezen nem tudunk mit változtatni, ez belünk van égetve.


De csak nem jó ember az, aki mindent magának akar. Legalábbis a többi ember szemében nem jó. Ezért gondolnunk kell másokra is és segítenünk kell őket, ezáltal válunk az emberiség hasznára. Azt tartom jó tettnek, ami másokon segít, a rossz pedig ami másokat megkárosít.


Ez alapján viszont nem lehet eldönteni, hogy egy tett jó-e. Amikor Hitler megölette a zsidókat, meggyőződése volt, hogy ezzel jót fog tenni Németországnak. Tehát mindenkinek magának kell felelősen döntéseket hozni tetteiről, erre nincs szabály. Vagy ha mégis kell valami iránymutatás akkor tartsd be a törvényt, azzal már közel vagy.

2012. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„Na szóval, ha én kitalálok valami storyt, hogy meditáció közben jártam a túlvilágban, láttam dolgokat, és mindezt nagyon nagyon jól, meggyőzően adom elő, ti elhiszitek nekem és onnantól az én kitalációm számít majd igazságnak. Ezt ugyanúgy más is megcsinálhatja.”


Ezt az összes menő próféta és önjelölt szektavezér így csinálta és csinálja a mai napig.

2012. ápr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Meditáció, böjtölés, kitartó törekvés, lemondás húsról, alkoholról, és más effélék eljuttathatnak a betekintés képességéhez."

Honnan tudod, hogy amibe betekintsz, az a valóság? Ha két ember meditál, böjtöl, és lemond, majd BETEKINT, és saját elmondásuk szerint különböző dolgokat látnak, milye elvek szerint tudnád eldönteni, hogy melyikőjöknek van igaza?


A valódi válasz, hogy nincs módunk megbizonyosodni semilyen módszerrrel sem, és kicsi az esélye, hogy bármikor kiderül a valódi igazság.

2012. ápr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!