Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A hunok és magyarok rokonok?

A hunok és magyarok rokonok?

Figyelt kérdés
én úgy tudom nem... de sokan az ellenkezőjét állítják ez igaz?

2012. ápr. 10. 00:50
 1/10 vasálarcos válasza:
46%
nagyon érdekes, hogy míg egyrészt a tudomány elég egyértelműen kizárja ezt a rokonságot, másrészt mi magyarok sem innen származtatjuk magunkat, az ismert kultúrnyelvek szinte mindegyike a hun szóból vezeti le népünk elnevezését: the hungarians,les hongroises,vengerszki,stb. Szintén érdekes egybeesés, hogy a hun birodalom központja a Kárpát-medence volt,Attilát is itt, talán a Tisza egyik mellékágában temették el. (lásd Móra: Aranykoporsó) Ám a tények: a Kr.u.5. században, mikor Attila a hagyomány szerint Leó pápa közbenjárására elállt Róma ostromától, mi magyarok Levédiában éltünk és az égvilágon mindennel foglalkoztunk, csak Róma ostromával nem. A 7. századra a hun birodalom széthullott, a mi történelmünk viszont még mindig csak a kezdeteknél tart, a népvándorlás időszakánál. Tény viszont az is, hogy Fekete-tenger északi részén az egy ideig vándorlásuk idején ott élő magyarok az onogur törzsszövetségben együtt éltek a széthullott hun birodalom maradványaiként arrafelé megtelepedett hun törzsekkel. ekkor bizonyára kialakulhatott némi keveredés, egy kevéske rokonság. Van tehát a vérünkben hun, de azonosítani minket velük vagy akár meghatározó kapcsokat keresni a két nép története között valószínűleg nem megalapozott. mindenestre érdekes, hogy erről a kis hun beütésről nevezett el minket a világ.
2012. ápr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
valamilyen Enéh nevű nőnekk volt két fia, egyik lett a magyarok vezetője, másik megalkotta a hun népet.
2012. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Amit én olvastam egy magyar történész tollából:

a kalandozások idején valóban együtt éltünk, már akkor egy nép voltunk. A hunok közül kerültek ki elsősorban a harcosok, a magyarok közül pedig a tanítók (gyermekek oktatása), sámánok (gyógyítók) és a hit ápolói (papok).

A catelaunami csata (jól írtam?) után viszont a véres megtorlások miatt a hunok is magyaroknak mondták magukat, ezzel próbálták meg elkerülni a saját és családjuk kiírtását. Ettől kezdve már nem lehet valójában megmondani, hogy (őseinket tekintve) melyikőnk származik huntól, és személy szerint melyikőnk őse eredeti magyar.

2012. ápr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
41%
Nem a hunokról lettünk elnevezve, hanem az onogurokról, ez jól látszik a szomszéd népek szavairól (és nem az angolról, ami a világ másik végén van): ungur, ungar, venger.
2012. ápr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Melyik időszakban?

Az együttélés idején akár házasodhattak is egymással; ebből azonban nem sok maradhatott mára, bármit is mondjanak a mélymagyarok.

2012. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

"a kalandozások idején valóban együtt éltünk, már akkor egy nép voltunk"

A kalandozások 895, a honfoglalás után kezdődtek, gondolom, te a népvándorlásra gondoltál.

Egyébként a népvándorlás idején valahol a Volga-Káma-Ural között élhettünk, úgyhogy nagyon valószínű, hogy az akkori magyarok hun uralom alatt éltek és harcosainkat is elvihették a hunok európai hadjárataiba. Ettől eltekintve, valószínűleg annyira voltak rokonaink, mint a mai mongolok.

2012. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
73%
Úgy tudom, h a távoli őseink rokonok voltak. Innen lett a Rege a Csodaszarvasról című műben Hunor és Magyar g főszereplő.
2012. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

"Innen lett a Rege a Csodaszarvasról című műben Hunor és Magyar g főszereplő."

Igen, ezt a mondát minden középiskolát végzett ember ismeri (már ne haragudj). Ez egy középkori magyar monda, tehát ettől még nem közelebbi rokonok, mint a fentebb is említett mongolok. :)

2012. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
A kunoknak több közük van a magyarokhoz, mint a hunoknak.
2012. máj. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ay carramba! ***** válasza:
17%

A hunoknak annyi kőzük van hozzánk, mint az Androméda-galaxisnak a moák kipusztulásához. Azaz 98%-ban semmi. A hunok ősei a hsziunguk(ázsiai hunok), akiknek a befolyási területét itt láthatjátok: [link]


A magyarok, és a hsziunguk tartózkodási helye kőzt 6000km a távolság, nem egy időben vándoroltak nyugatra.


Ha nekem nem hisztek, akkor kérdezzétek a kinaiakat.

2016. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!