Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent pontosan az alábbi...

Mit jelent pontosan az alábbi idézet? "Még mindig jobb reménytelenül utazni, mint megérkezni. " R. L. Stevenson

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt, hogy az úgynevezett "út" során, még felgyúlhat a remény, legyen bármiről is szó, ellenben egy reménytelen "megérkezés" esetén erre értelemszerűen már vajmi kevés eséllyel kerülhet sor. Vagy jelentheti azt is, hogy a reménytelen utazás során az emberre váró csalódás ténye még elodázható, azonban megérkezés esetén ez már kénytelen-kelletlen tudatosulásra kerül. Am nem tudom, csak egy tipp... Én elsőre ezekre gondoltam.
2012. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Brian Aldiss Amíg világ a világ című könyvének az első oldalán szerepel, mint a könyv mottója. A könyvben egy hatalmas űrhajón utaznak a szereplők, de mivel már generációk óta a hajón vannak nem tudják, hogy az nem az "egész világ" csak fokozatosan jönnek rá a helyzetükre a főszereplők. A könyv végén nincs egyértelműen befejezve a történet. Részegységekre esik szét a hajó és az egyik szereplő azt mondja: mostmár kénytelenek lesznek értünk jönni és levinni a Földre. Azonban nem derül ki hogy valóban értük mennek vagy ott pusztulnak. Elsőre én is így értelmezném a mottót ahogy az előző válaszoló, de a történet nem ér egyértelműen tragikus véget.

Amúgy mindenkinek ajánlom a könyvet. Sci-fi kategóriában az egyik legjobb amit eddig olvastam.

2012. jún. 4. 20:45
 3/3 anonim válasza:
Én egyébként ezt úgy értelmezném, hogy jobb álmodozni, mint "kijózanodni" és látni, h az általunk elképzelt álmok valami oknál fogva megvalósíthatatlanok, beteljesíthetetlenek. Mint amikor a legtöbb gyerek azt álmodja, hogy felnőttként orvos lesz, vagy ügyvéd... és pár év múlva rájön, h munkanélküli és az alkoholnak él. Ne érts félre, nem magamból indulok ki, de számomra ezek a sorok ezt is sugallják, meg aztán mint egyetemista, most már én is látom, hogy az élet sem tortából van és néha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt korábban naivan elképzeltük. :) Persze alakulhatnak akár úgy is... de nem mindig.
2012. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!