A doktori (Ph. D) fokozat megszerzése után kell időközönként valamit tenni megtartásáért?

Figyelt kérdés

Doktorira szeretnék jövőre menni, és érdekelne, hogy ha esetleg megszerzem a tudományos fokozatot, akkor utána kell-e valamit még tenni annak megtartása érdekében vagy az örökre az enyém marad?

Olyanokat hallottam, hogy iksz évente valamit publikálni kell, de szerintem ez nem igaz. Közgazdaságtanról van szó.


2012. jún. 7. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha megvan akkor megvan. A doktoriképzésnél lehetnek határidők, erről a doktoriiskola szabályzatában olvashatsz. HA már egyszer megvan, akkor csak akkor vehetik el tőled, ha valamilyen probléma merül fel a fokozatszerzés körül... mint volt államfőnk esetében. :-D
2012. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A megszerzéshez kell publikálni, illetve ha később posztdok állásban maradsz, akkor kell "letenni" publikációt az asztalra. De ez csak a "meló része", maga a cím a tied marad. (Kivétel a döncike által említett helyzet. :) )
2012. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Ph.D megszerzését az ember azért tűzi ki maga elé, mert kutatni szeretne. És ezt nem lehet abbahagyni. Nem a cím miatt, az marad, hanem, mert ilyen a belső igénye az embernek. A cím jelentősége a kutatásban való előrehaladásban van.

Ha pedig nem akarsz kutatni, nem sok értelme van a címet megszerezni, ettől nem leszel előnyben, legfeljebb villoghatsz itt-ott.

2012. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én szeretek kutatni, TDK konferenciára is meg vagyok hívva, és egy publikáció is dolgozom. Ha van rá lehetőség, akkor természetesen maradnék az egyetemnél, de nem biztos, hogy lesz. Tényleg, akik doktorok lesznek, azok mit kezdenek utána magukkal, ha nem a tanszéknél maradnak?
2012. jún. 8. 16:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor szívás...
2013. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oktató lehetsz, vagy kutató. Ha nem, még próbálkozhatsz később ilyen helyre bekerülni. Akkor is publikálni kell tovább...
2013. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!