Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elméleti kérdés! Ha egy...

Elméleti kérdés! Ha egy kiskorú súlyos balesetet okoz egy másik személynek, akkor milyen esetben/esetekben nem kerül nevelőintézetbe?

Figyelt kérdés

Elsősorban az amerikai jogi intézkedés érdekelne, de magyar vonatkozású válasz is érdekel.

Körülmények, enyhítő körülmények, nevelőtiszt hogy kerülhet a képbe?



2012. jún. 11. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
magyarországon a 14 év alatti gyermek kiskorúnak számít, így a törvény értelmében nem büntethető!
2012. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 perfectlie válasza:
Nem a kiskorúságot,hanem a vétőképességet kell figyelembe venni,az pedig nem feltétlen korfüggő,egyéni bírálat során kerül megállapításra.Az is igaz,hogy nem büntethető,de ilyenkor sem marad csak úgy a levegőben az ügy,ilyenkor általában a gondozót vonják felelősségre,de ennek sem ez az egyetlen módja.Azt,hogy az amerikai hatóságok miként járnak el ilyen esetben azt nem tudom,de nagyon sok körülményt lehet ilyenkor vizsgálni,és nem csak a gondnokot és a családi körülményeket vizsgálják,számít,hogy hol okozott balesetet,miylen körülmények között,stb...Nem vagyok szakértője a dolognak,tehát várj egy válaszadót aki jártas az amerikai jogrendszer ismeretében,de annyit tudok mondani,ha megnyugtat,hogy nem feltétlen(sőt...)kerül nevelőintézetbe az elkövető!
2013. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy könyvhöz gyűjtöttem adatot, mert sajnos a jogi kérdésekben nem vagyok otthon. Köszönöm a válaszokat, a könyv története szerint nevelőintézetbe majd börtönbe kerül a szereplő.
2013. febr. 17. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!