Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol született Irinyi János és...

Hol született Irinyi János és Irinyi József Wikipédia nélkül?

Figyelt kérdés

Tudjátok valaki hol született Irinyi János és Irinyi József Wikipédia nélkül?


A Szülőfalujukból származom én is, és szeretném fellendíteni a turizmust, ő rájuk építve, szóval tudja e valaki hol születtek?

Szívesen fogadok ötleteket is a turizmussal kapcsolatban! :)



2012. jún. 24. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom Irinyben?
2012. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rossz válasz, de várom a többi tippet! :) egyébként aki kiváncsi megmondom ám, nem kekeckedés a kérdés, csak kérni kell, de lássuk ki találja ki:)
2012. jún. 24. 19:24
 3/11 A kérdező kommentje:
de tudjátok e egyáltalán, hogy kik ők?
2012. jún. 26. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Irinyi János volt, úgy tudom, a gyufa feltalálója.
2012. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Így van, testvéröccse Irinyi József pedig a '48-as forradalomban játszott nagy szerepet, ő szerkesztette meg a híres 12. pontot.
2012. jún. 27. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Irinyi nem a sima gyufát találta ki, hanem a biztonsági gyufát! :)
2012. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg bocsi lemaradt az előzőből! :D Romániában születtek, Erdélyben. Ha jól emlékszem Bihar megyében, de települést nem tudok, az nem maradt meg. Persze lehet a megyét is rosszul tudom! :D
2012. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jól tudod, igen Bihar megyében. Szerintetek lehetne rájuk és a többi emlékműre építeni egy faluturizmust? Vannak erre pályázatok?
2012. júl. 4. 08:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Sejtelmem sincs, hogy Romániában vannak e erre pályázatok. Meg, hogy a magyarok adnak e lóvét a "külföldi" pályázatra. Bocsi én nem tudok segíteni. :) A hivatlnál kérdezd meg előszőr ők csak tudják ha van rá lehetőség! :)
2012. júl. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát google segítségével megmondom, az nem Wikipédia, de anélkül nem.
2012. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!