Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik történelmi periódusban...

Melyik történelmi periódusban éltetek volna szívesen és miért?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés, és már sokat gondolkoztam rajta :D


Szívesen éltem volna az ókori Görögországban, azon belül is a kultúra virágkorában :) Vagy az ókori Egyiptomban mint értelmiségi vagy pap, aki a fáraó mellett tevékenykedik és dolgozik.

Japán kultúrája is nagyon vonz, abban a korban, amikor még minden családban hagyomány volt a teaivás, és amikor elkezdték tanulni a kungfut, én is szívesen lettem volna szamuráj vagy ilyesmi :D

Az indiánok világában is szívesen éltem volna addig, míg nem jöttek a gyarmatosítók, ugyanis lenyűgöz a hitviláguk!

Európában akármelyik országban (kivéve a keleti barbár népeket) szívesen éltem volna a középkorban, ugyanis ekkor még gyönyörűen lehetett látni a csillagokat az éjszakai égbolton! Milyen varázslatos lehet! Ilyen élményre manapság csak a nagyvárosoktól távoli kis szigeteken lehet szert tenni :/


De én a mai korban is szívesen élek. Azért, mert most van a tudomány korszaka, amit érdekesnek találok. Valamint a 21. században már a nők is tudnak érvényesülni, és ez jó dolog ;)


Igazából bármelyik korban lehet boldogan és nyomorúságban is élni. Szerencse és hozzáállás kérdése. Akármelyik korban megszülethetsz egyszerű szolgaként vagy uralkodóként, jobbágyként vagy földesúrként, polgárként vagy nagytőkésként. Csak a Te hozzáállásodtól, szorgalmadtól és kitartásodtól függ, mennyire vagy képes feltalálni magad az életben, és mennyire leszel boldog és elégedett!


És Te, kedves kérdező, melyik korban éltél volna szívesen?

2012. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló válasza egészen elképesztően rokonszenves, különösen amit a csillagokról ír.:)


Én az ókori Sumérben éltem volna szívesen, mert átélhettem volna a civilizáció kialakulását egyrészt, másrészt nagyon érdekesnek találom a sumérek mitológiáját és egész világszemléletét.


Szívesen éltem volna a római köztársaság hanyatlásának korában is, mert ott nagy emberek egészen rendkívüli tetteinek lehettem volna tanúja.:)


Valamelyik nomád, sztyeppei nép tagjaként is szívesen éltem volna, mert ezek a népek olyan szabadok voltak, mint senki más.

2012. júl. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alaque ***** válasza:
A kora középkori viking világban szívesen éltem volna. Bár a mostani testalkatommal és hozzáállásommal valószínűleg az első kocsmában összetörtek volna :D De ha akkor élek, nyilván máshogyan csoportosítom az energiáimat. Igazából szívesen élnék bármelyik olyan korban/kultúrában, ahol a harcnak (nem a gyilkolásnak), a fair play-nek becsülete van. Szerintem a harc tűzfegyverek elterjedésével a győzzön a jobb, talpraesettebb alapelvre épülő versenyből egyszerű gyilkolássá aljasodott. Bármelyik azt megelőző korban szívesen élnék.
2012. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alaque ***** válasza:
*a tűzfegyverek elterjedésével
2012. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy, csak ne ebben, mert ez nagyon nem az én világom :D Na jó, ez így erős túlzás, csomó előnye van, tudom. Valószínűleg akármelyik korban élnék, hamar felfordulnék valami nyavalyától, amire még nem volt gyógymód.

Amúgy a fin de siécle egész bejön, de ami méginkább: szeretnék visszarepülni az időben, hogy megtudjam, honnan származnak a magyarok. Azt nem tudom, ehhez hány évet kéne utazni visszafelé, de gondolom kétezret nem ártana. Szívesen élnék még Atilla hun seregében is.

2012. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
942 Húsvét és elmentem volna az európai uralkodók bulijára. Utána visszajönnék a mi időnkbe és én lennék a legelismertebb történész. Ha azt a pár napot élőben látom, akkor hihetetlen jó elemzéseket tudnék készíteni.
2012. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

USA 60'-as évek.


Vagy Náci Németország - a rasszista dolgokat nem figyelve a háború előttig

2012. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Bár jó régi a kérdés, de én mégis most tudok csak választ adni. Nyilván minden kornak vannak árnyoldalai és megvan a maga szépsége. Engem elbűvöl a XX. század közepe, illetve első évtizedei, amikor Amerikában harsogott a gramofonokból a jazz. Imádom a jazz korszakot, az akkori filmeket. Szívesen éltem volna akkor az USA-ban. Bár a két világháború között voltunk, mégis egy harmonikusabb kor volt. A másik kedvenc korom a beat korszak, beat költők, beat csavargók, amikor megérkezett hazánkba a rock zene. A Kádár érában az ország morális állapota jobb volt, mint ma. Csodálatos zenekarok voltak kicsiny hazánkban. Valami felpezsdül, elkezdett forrongani a világ. Tiltakoztak sokan a technokrata társadalom ellen. Hihetetlen milyen lázadások söpörtek végig az 50-es, 60-as, 70-es években a világon. Ma már ez a lázadás átcsapott valami őrületbe. Hol vannak már a szép idők? Még csak 30 vagyok ugyan, de olyan elvágyódást érzek régi korokba, még ha nehezebb is volt az élet, de valami volt, amit ma én hiányolok: barátság, összetartás.

2012. okt. 28. 11:53
 9/9 Alaque ***** válasza:

Én meg szívesen élnék még a XXVII-XXVIII. század táján. Amikorra már régen összeroppant saját súlya alatt az információs infrastruktúra, a Föld lakosságának nagy része századokkal azelőtt kihalt az elharapózó globális felmelegedés és annak közvetlen vagy közvetett hatásai (jégsapkák időleges megolvadása, szupervulkánok kitörése, ózonréteg időleges meggyengülése) miatt, bolygónk pedig épp lábadozik, vagy esetleg már fel is épült a túlnépesedett, megtébolyodott, emberiség nevű rákfene okozta szörnyű betegségből. Az emberiségre virradt új nap hajnalán, amikor egy kicsit mindent elölről kell kezdeni, mikor az emberiség tanult végre abból a pofonból, amit kapott a Föld immunrendszerétől. Amikor már tudjuk, hogy mi fog történni, ha anyaföldünket megpróbáljuk igába kényszeríteni. Amikor az emberiség egy elhanyagolható hányadának, a tisztítótűz túlélőinek utódai tartják kezükben fajunk jövőjét.


Szívesen élnék egy olyan korban, amikor muszáj összetartani, amikor átvészelve a lehető legszörnyűbb válságot, tanulva a saját baklövéseinkből egy kicsit más irányba indulunk újra útnak.


Kicsit elrugaszkodtam volna...? :D

2012. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!