Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szeretitek az olyan műveket,...

Szeretitek az olyan műveket, amelyek a szocializmus korszakában íródtak Magyarországon és arra a korra reflektálnak?

Figyelt kérdés
Ha igen mely műveket és miért?
2012. júl. 5. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Örkényt, Moldovát szeretem, persze nem mindent.

Csurkától nem sokat olvastam/láttam, de az tetszett.


Ilyen Illyés Béla féle szutykokat meg nem olvastam.

2012. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Moldova k*rvajó riportokat írt akkoriban. A regényei közt is van egy-két egész tűrhető.

Vészi Endre szintén a jobbak közt van.

2012. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én olvastam Moldovát, tetszett is, csak mikor láttam egy riportot vele, ahol magasztalja Kádárt kiábrándultam belőle és azóta nem vettem kézbe könyvet tőle.

Nekem egyébként nagyon tetszettek az akkori szovjet írók, mindenkinek ajánlani tudom Borisz Vasziljevet és Csingiz Ajtmatovot. Bár ők nem Magyarországon, hanem Szovjetunóban írtak, de, mint tudjuk, ott sem volt kolbászból a kerítés...

2012. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A művek meg Borisz Vasziljevtől: A hajnalok itt csendesek, Csingiz Ajtmatovtól: A versenyló halála, Moldovától meg a Beszélő disznó.
2012. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!