Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok olyan könyvet ajánlan...

Selender kérdése:

Tudnátok olyan könyvet ajánlani, amely azt boncolgatja, hogy miért nem lehet igaza a Bibliának?

Figyelt kérdés
Önellentmondások és hasonlók. Miért nem igaz az, ha azt mondják nekem, hogy ha az apostolok hazugságban hittek volna, akkor nem terjesztették volna életük árán a kereszténységet. Hasonló Bibliát erősítő érvek cáfolataira lennék leginkább kíváncsi.

2012. júl. 6. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. júl. 6. 16:13
 3/12 2xSü ***** válasza:
76%
(Azért annyit csendben hozzáteszek, hogy a Biblia ellentmondásai, „kitalált” volta, az, hogy utólag lettek hozzáírva részek, stb…, mindezek mit sem vonnak le a benne leírt tanításból. A Gyűrűk ura is kitalált történet, de ettől még a benne lévő tanulságok valódiak. Tehát nyugodtan „dobd ki” a Bibliát, csak ne öntsd ki a fürdővízzel a gyereket is. A Bibliát is, más vallási könyveket, filozófiákat is érdemes tanulmányozni, mert sokat lehet belőle tanulni, akár hiszel bennük, akár nem.)
2012. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
( Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy lehet belőle tanulni, de ha egy evolúció vs. vallás témában előhúzza partnerem a Bibliát, ami önmaga hitelességét igazolja elvileg, akkor nem árt tudni ezt-azt.)
2012. júl. 7. 10:10
 5/12 2xSü ***** válasza:
65%
(Tapasztalataim azt mutatják, hogy általában felesleges időpazarlás úgy általában hitbeli kérdéseket feszegetni. Főleg idegenekkel. Ismerősnél esetleg érdemes rávilágítani bizonyos konkrét jellemhibákra, az még úgy ahogy működik. De aki hisz Istenben, az nem nagyon fog logikus érvekre hallgatni. Persze vitagyakorlatnak nem rossz, az ember megtanulja kifejteni, megfogalmazni a saját gondolatait, de az ilyen jellegű vita ritkán ér el eredményt.)
2012. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
( Igen, ezt én is tudom, hogy sosincs eredménye, de egyrészt jó gyakorlat, másrészt, ha van egy álláspontom, akkor tudjam azt megvédeni. És nekem amúgy sok ismerősöm hívő, köztük barátnőm és teljes családja, szóval nem árt, ha szilárdan állok a talpamon.)
2012. júl. 7. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
(csak zárójelben kérdezem, hogy miért zárójelben osztjátok meg a véleményeteket egymással? :P )
2012. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
(Suttognak, hogy ne halljuk. :D)
2012. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
( A változatosság kedvéért. :D)
2012. júl. 11. 15:23
 10/12 2xSü ***** válasza:
(#7: Ez jelzés értékű. Azt fejezi ki, hogy az adott válasz, szöveg nem tartozik szorosan a kérdéshez, illetve nem annyira lényeges a kérdés szempontjából.)
2012. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!